Odpowiedzi
Obwodnica

Od: ciechanowiec
Pytanie:  Panie burmistrzu czy budowa obwodnicy to już kampania samorządowa? Jak można wciskać ludziom że będzie obwodnica? Zarząd dróg wojewódzkich nie ma pieniędzy na ulicę Łomżyńską a ma na obwodnicę? Większe miasta czekają latami na obwodnicę np. Łomża i nie może się doczekać.  

Odpowiedź: Nie wiem czy ktoś traktuje budowę obwodnicy, a raczej obejścia Ciechanowca jako kampanię samorządową. Cykl budowy takiej inwestycji wynosi w najlepszym wypadku 3 lata, więc kiedykolwiek zostanie to rozpoczęte, zbliży się terminem do wyborów samorządowych, jeśli nie jednych to następnych.
Co do ulicy Łomżyńskiej, to zadanie było i będzie finansowane z budżetu bieżącego a nie z funduszy inwestycyjnych.
Większe miasta, o których tu mowa, leżą najczęściej przy drogach krajowych i budowa ich obwodnic jest w gestii GDDKiA a nie PZDW, jak w naszym przypadku. Zarówno Łomża, jak i Siemiatycze, Bielsk Podlaski, Wysokie Mazowieckie, czy nawet Brańsk, leżą przy drogach krajowych, stąd konkurencja między nimi jest o wiele większa.

                                                          

Z poważaniem
Mirosław Reczko

 

 
Bezpieczeństwo na drodze

Od: Przemek Ciechanowiec
Pytanie:  Czy jest możliwość zamontowania luster na skrzyżowaniach ulic Akacjowa - Świerkowa, Brzozowa - Świerkowa, Kuczyńska - Świerkowa? Wjazd na te skrzyżowania jest dosyć utrudniony szczególnie w porze wieczornej. Inwestycja wydaje mi się niezbyt duża a poprawa bezpieczeństwa na pewno wzrośnie. Pozdrawiam.
  

Odpowiedź: Skrzyżowanie ul. Akacjowa - Świerkowa zostało zaplanowane na rok 2018 - zakup i montaż.
Brzozowa - Świerkowa - nie ma uzasadnienia, ponieważ widoczność na wylocie w ul. Świerkową nie jest niczym ograniczona w obu kierunkach.
Kuczyńska - Świerkowa - wniosek zostanie skierowany do Zarządu Dróg Powiatowych jako właściciela drogi o wyższej kategorii, do zadań którego należy zapewnienie bezpieczeństwa dla dróg o niższej kategorii.

                                                          

Z poważaniem
Mirosław Reczko

 

 
Świetlica w szkole podstawowej

Od: Agnieszka, Ciechanowiec
Pytanie:  Panie Burmistrzu, czy możliwe jest aby świetlica w szkole podstawowej otwarta była do 17.00. Część rodziców pracuje i nie ma możliwości odbierać dzieci wcześniej. Liczymy na Pana pomoc, gdyż jest duże zainteresowanie w tej sprawie.  

Odpowiedź: W tej chwili świetlica jest czynna do godz. 15.30. Przedłużenie jej funkcjonowania o dodatkowe półtorej godziny wiązało by się ze znacznymi kosztami. Po sprawdzeniu jakie zapotrzebowanie w tej mierze wyrażali rodzice, okazało się, że tylko jedna osoba sygnalizowała potrzebę wydłużenia godzin jej pracy. W związku z tym, postanowiono nie zmieniać dotychczasowego harmonogramu działania świetlicy przy Szkole Podstawowej w Ciechanowcu.

                                                          

Z poważaniem
Mirosław Reczko

 

 
Przetargi

Od: ciechanowiec
Pytanie:  Na jakie rozstrzygnięcie przetargów w tym roku czeka gmina, na jakie inwestycje jest szansa jeszcze w tym roku?  

Odpowiedź: W tej chwili czekamy jeszcze na rozstrzygnięcia 3 konkursów z Urzędu Marszałkowskiego. W kolejności składania jest to: projekt na panele solarne na domach prywatnych, projekt na urządzenie zieleniaka przy ul. Mickiewicza i projekt na wymianę pieców węglowych na pelletowe. Po akceptacji naszych wniosków natychmiast ogłosimy przetargi, ale nie ma raczej szansy na ruszenie z pracami w tym roku.
W Urzędzie Wojewódzkim są 2 nasze projekty drogowe do tzw. "schetynówek" - jeden gminny - ul. Wińska i drugi ze starostwa, przedłużenie ul. Uszyńskiej, aż do granicy gminy, w którym współuczestniczymy w 50%. Rostrzygnięcie konkursu ma być już za kilka dni - na koniec października.

                                                          

Z poważaniem
Mirosław Reczko

 

 
Chodnik

Od: Krystyna
Pytanie:  Dlaczego chodnik na Kościuszki nie został ułożony?  

Odpowiedź: Zostanie ułożony w przyszłym roku, po zabezpieczeniu środków. Rok był wyjątkowo mokry i środki bieżące na utrzymanie dróg, które miały służyć do jego wykonania poszły na ratowanie najbardziej rozmiękłych dróg w terenie.

                                                          

Z poważaniem
Mirosław Reczko

 
Synagoga

Od: Ciechanowiec
Pytanie:  Moim zdaniem, jeżeli odnowa elewacji synagogi ma polegać na obłożeniu jej styropianem i pomalowaniu, to lepiej w ogóle jej nie ruszać. Przez to straci cały swój oryginalny charakter i urok.  

Odpowiedź: Konserwator zabytków nigdy by nie pomalował styropianu. Odnowa elewacji ma być przeprowadzona z zachowaniem starych technologii i odtworzeniu szczegółów architektonicznych, które na niej były.
Swoją drogą, stan obecny jest dość urokliwy i gdyby nie znaczne ubytki wokół okien, pewnie byśmy przy tym pozostali.

                                                          

Z poważaniem
Mirosław Reczko

 

 
Zieleniak
Od: Agnieszka
Pytanie: Kiedy może rozpocząć się remont zieleniaka?

Odpowiedź: Z pewnością w przyszłym roku, ponieważ do dziś nie mamy jeszcze odpowiedzi z Urzędu Marszałkowskiego na temat dofinansowania tego zadania.

                                   

Z poważaniem
Mirosław Reczko

 
Wińska

Od: ciechanowiec
Pytanie: Czy ulica Wińska będzie remontowana w tym roku wraz z ulicą Długą?

Odpowiedź: Nie. Wniosek na ul. Wińską złożony został do tzw. "schetynówek" we wrześniu. Do końca października czekamy na rozstrzygnięcie tegorocznego naboru i dowiemy się czy dostaniemy dofinansowanie na to zadanie.

                                   

Z poważaniem
Mirosław Reczko

 
Oświetlenie

Od: Adam
Pytanie: Czy jest planowane wymienienie żarówek na innych ulicach miasta na ledowe?

Odpowiedź: Tak. Sukcesywnie wymieniać będziemy wszystkie żarówki na ledowe.

                                   

Z poważaniem
Mirosław Reczko

 

 
Sprzęt wodny

Od: Dominika
Pytanie: W okresie wakacji w łykendy gdy jest gorąco godzinami czeka się na wypożyczenie sprzętu wodnego, czy miasto zamierza dokupić może coś nowego bo rowery i kajaki już są?

Odpowiedź: Planowany jest zakup rowerów tradycyjnych w związku z budową ścieżek rowerowych na terenie gminy.

                                   

Z poważaniem
Mirosław Reczko

 

 

««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 10 z 571

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Rodzina 500+

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl