Odpowiedzi
Obwodnica

Od: ciechanowiec
Pytanie: Kto będzie finansował budowę obwodnicy Ciechanowca, czy będzie to Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich, czy może jest zapewniona dotacja państwowa?

Odpowiedź: Finansowanie przygotowania projektu zapewniają po połowie Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich i Gmina Ciechanowiec. Samo wykonanie obejścia będzie finansowane w całości przez Zarząd Województwa. Obecnie w Zarządzie nie wiedzą jeszcze czy będzie to robione z funduszy unijnych, czy ze środków własnych. Zależeć to będzie od przetargów na inne odcinki dróg wojewódzkich, które w tej chwili się odbywają.

                                   

Z poważaniem
Mirosław Reczko

 

 
Obejście Ciechanowca obwodnica

Od: Grzegorz
Pytanie: Są konsultacje społeczne w sprawie obwodnicy, a w jakim czasie miała by ta obwodnica być zrobiona? Czy to jest pewne, że obwodnica będzie, czy na razie to tylko projekt?

Odpowiedź: Nikt nie umie dziś odpowiedzieć na to pytanie. Jest wola, żeby zaraz po wykonaniu projektu przystąpić do wykonania, ale czy będzie to zadanie rozłożone na etapy, czy uda się znaleźć pieniądze na całość - tego dziś nikt nie wie.

                                   

Z poważaniem
Mirosław Reczko

 

 
Unia

Od: Mariusz
Pytanie:  Co Pan sądzi o zabawach organizowanych przez Unię, tak jak to było kiedyś? Można do tego wrócić i zarabiać troszkę na klub.  

Odpowiedź: Każda forma aktywności jest dobra, a Ciechanowiec ma w tym ogromne tradycje. W tej chwili organizowaniem tego typu imprez zewnętrznych - latem i w obiektach zamkniętych - zimą, zajmuje się głównie Stowarzyszenie "Razem", ale pewnie czas i miejsce dla kolejnej inicjatywy mogło by się znaleźć. Popieram.

                                                          

Z poważaniem
Mirosław Reczko

 

 
Synagoga

Od: Agnieszka
Pytanie:  Mówił Pan na jednej z sesji, że jest dofinasowanie na elewację synagogi; mamy sierpień i żadnych prac nie widać.

Odpowiedź: Dofinansowanie mamy, tylko procedury Urzędu Marszałkowskiego bardzo w tym roku się przedłużają. Czekamy na podpisanie umowy, żeby móc rozstrzygnąć przetarg.

                                                          

Z poważaniem
Mirosław Reczko

 

 
Wnioski na sesjach

Od: ciechanowiec
Pytanie:  Dlaczego Burmistrz nie składa wniosków na sesjach Rady? Najpierw składa się wniosek a później ewentualnie stara się o dofinasowanie do inwestycji, na remont Ośrodka nad Zalewem.

Odpowiedź: Najpierw szuka się programu, z którego można taką inwestycję sfinansować. Fundusze unijne naszego województwa na lata 2013-2020 nie przewidują dofinansowania zadań z zakresu turystyki. Nie mamy więc do kogo złożyć takiego wniosku.

                                                          

Z poważaniem
Mirosław Reczko

 

 
Biblioteka

Od: Agnieszka
Pytanie:  Czy już wiadomo kiedy rozpocznie się budowa biblioteki?

Odpowiedź: Plac budowy został już przekazany wykonawcy.

                                                          

Z poważaniem
Mirosław Reczko

 

 
Łomżyńska

Od: ciechanowiec
Pytanie:  Kiedy będzie nowy asfalt na Łomżyńskiej?

Odpowiedź: Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich początkowo obiecał położyć nowy asfalt na ul. Łomżyńskiej w pierwszym półroczu 2017 ze środków bieżących.
Niestety przejęcie od Powiatu Siemiatyckiego drogi z Dziadkowic do Drohiczyna, która była jednym wielkim "sitem", spowodowało, że wszystkie środki bieżące z I półrocza poszły na to zadanie.
Teraz jest obietnica, że zajmą się ul. Łomżyńską w II półroczu.

                                                          

Z poważaniem
Mirosław Reczko

 

 
Śmieci przy drodze do Tworkowic

Od: Adam/Warszawa
Pytanie:  Witam. Chciałbym zapytać czy ktoś odpowiedzialny za czystość w gminie jechał ostatnio drogą Ciechanowiec - Tworkowice i widział co się dzieje na poboczach i w rowach. Masa śmieci, butelek, papierów, plastików i innych wynalazków zalega na poboczu a także w lesie. Polecam przejadżkę rowerem bo wtedy wszystko widać doskonale. Idzie lato i wakacje a walające się śmieci nie są najlepszą wizytówką turystyczną.PS: W zeszłym tygodniu jadąc w kierunku Warszawy na całym odcinku drogi od Nura do Broku na poboczach stały setki worków ze śmieciami, które akurat zabierały ekipy sprzątające a więc można, bez względu na to kto jest zarządcą drogi. Pozdrawiam Adam 

Odpowiedź: Większość naszych dróg powiatowych sprzątana była tej wiosny przez wolontariuszy, w tym młodzież ze szkół i sołtysów, którzy robili to sami lub z pomocą radnych albo innych osób.
Po sprawdzeniu okazało się, że odcinek do Tworkowic i fragment drogi do Zaszkowa nie były sprzątane. Zarząd Dróg Powiatowych, który nimi zarządza, obiecał posprzątać te odcinki w tym tygodniu, czyli do 14 lipca.
Dziękuję za informację.

                                                          

Z poważaniem
Mirosław Reczko

 

 
Muzeum Ciechanowca

Od: Mieszkaniec Ciechanowca
Pytanie: Witam. Panie burmistrzu, zwracam się do Pana z moim zdaniem dość istotną sprawą. Obecnie w naszym mieście nie ma żadnego miejsca, w którym byłaby możliwość zapoznania się z historią Ciechanowca. Z tego, co wiem, wszelkie eksponaty lub materiały archiwalne przechowywane są w urzędzie miasta, szkolnych izbach pamięci (do których turyści i zwykli mieszkańcy nie mają wstępu) i Muzeum Rolnictwa, w którym w żaden sposób nie są eksponowane, bo to przecież nie ta tematyka. Zwracam się z prośbą o rozważenie propozycji utworzenia w naszej miejscowości muzeum czy chociażby ogólnodostępnej izby pamięci. Świetnym przykładem dla takiej placówki może bardzo interesujące Muzeum Ziemi Czyżewskiej, znajdujące się nieopodal. Myślę, że bogata historia naszego miasteczka zasługuję na jej utrwalanie i opowiedzenie. Byłaby to kolejna atrakcja turystyczna na naszej mapie, a myślę, że i wśród naszych mieszkańców chętnych do odwiedzenia takiego miejsca by nie zabrakło. Pozdrawiam.

Odpowiedź: Pomysł ciekawy i do rozważenia. A może raczej do wdrożenia. Trzeba tylko wybrać miejsce i osobę, albo grupę osób z pasją, które chciałyby się tym zająć.
Dziękuję za podpowiedź..

                                   

Z poważaniem
Mirosław Reczko

 

 
Ulica Wińska

Od: Stanisław Ciechanowiec
Pytanie: Czy jest planowany remont ul. Wińskiej? Proszę jakieś konkretne odpowiedzi.

Odpowiedź: W przypadku ul. Wińskiej mamy pełną dokumentację, która została zgłoszona do pozwolenia na budowę. Planujemy złożyć ją do jesiennej edycji "Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016–2019' czyli następcy "schetynówek".

                                   

Z poważaniem
Mirosław Reczko

 

 

««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 10 z 559

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Rodzina 500+

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl