Odpowiedzi
Kolektory solarne

Od: Ciechanowiczan
Pytanie:  Witam! Kiedy możemy spodziewać się montażu kolektorów solarnych na domach w Ciechanowcu?

Odpowiedź: Od poniedziałku 27.08.2018 firma zamierza kontaktować się z mieszkańcami i ustalać terminy montażu na poszczególnych domach. Ostateczny termin ukończenia całego zadania to koniec października 2018. 

                                                          

Z poważaniem
Mirosław Reczko

 

 
Droga 690

Od: Michał
Pytanie:  Witam! Panie Burmistrzu co dalej  z remontem drogi Ostrożany-Ciechanowiec? Widać że prace ustały a stan drogi jest tragiczny. Czy  jest szansa że prace zostaną wznowione w tym  roku?

Odpowiedź: Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich oficjalnie poinformował dotychczasowego wykonawcę drogi nr 690 z Ciechanowca do Ostrożan o odsunięciu tej firmy od dalszego wykonywania tego zadania. Po zdjęciu firmy, która do tej pory realizowała przebudowę tej drogi, PZDW dokona inwentaryzacji prac oraz przewiduje szybkie uruchomienie kolejnego przetargu na dokończenie zadania. 

                                                          

Z poważaniem
Mirosław Reczko

 
Chodnik

Od: Adam
Pytanie:  Kiedy zostanie dokończony chodnik na Kościuszki?

Odpowiedź: Prace mają ruszyć w przyszłym tygodniu, po zakończeniu weekendu Bożego Ciała.

                                                          

Z poważaniem
Mirosław Reczko

 
Droga do wsi Wojtkowice-Glinna

Od: Cecylia, Warszawa
Pytanie:  Kiedy wspólnie z samorządem powiatowym będzie wykonywana droga do wsi Wojtkowice-Glinna?

Od: Wojtkowice
Pytanie:
Panie Burmistrzu, kiedy doczekamy się asfaltu na drodze do Wojtkowic-Glinnej a nie tylko kolejnych spycharek, które przepychaja piach po drodze i nic z tego nie wynika? Proszę o odpowiedź a nie unikanie tematu.    

Odpowiedź: Pani Cecylio,
na wniosek mieszkańców Wojtkowic Starostwo Powiatowe zwróciło się do nas w grudniu, już po przygotowaniu tegorocznego budżetu z propozycją wykonania drogi do Wojtkowic-Glinnej bez udziału jakichkolwiek środków zewnętrznych. Podano szacunkowy koszt inwestycji - 2 mln zł i wystąpiono do nas o sfinansowanie połowy kosztów.

Niestety jesteśmy w trakcie dużej i kosztownej inwestycji jaką jest budowa biblioteki i największa część budżetu jest na nią przeznaczona.
Łączne nakłady na budowę naszych dróg są mniejsze niż kwota, której oczekuje od nas Starostwo na drogę powiatową do Wojtkowic-Glinnej. Na dokładkę wcześniej Starostwo zwróciło się do nas o współfinansowanie innej drogi powiatowej - prowadzącej do Uszy Wielkiej, i złożyło na tę inwestycję we wrześniu 2017 r. wniosek do programu rządowego tradycyjnie określanego mianem "schetynówek".
Wniosek Starostwa przeszedł i odbył się już przetarg. W tym wypadku za odcinek o długości ponad 2 km musimy dopłacić 1/4 ceny poprzetargowej czyli blisko 600 tys. zł.
Cieszymy się, że Starostwo chce wreszcie wykonać drogę do Wojtkowic-Glinnej i zwróciliśmy się do nich, aby w tym roku wykonali projekt drogowy wraz z pozwoleniem na budowę, co pozwoli planować tę inwestycję na rok następny. Idealnie byłoby, gdyby na tę inwestycję złożono również wniosek do programu "schetynówek" albo unijnego (jeśli tylko taki będzie - a podobno jest szansa) bo wtedy ponieślibyśmy koszt 1/4 a nie 1/2 tej inwestycji.

                                                          

Z poważaniem
Mirosław Reczko

 

 
Budynek gimnazjum

Od: mieszkaniec Ciechanowca
Pytanie:  Na różnych forach trwa dyskusja o bardzo kontrowersyjnej decyzji przekazania budynku po gimnazjum jakiejś jednostce wojskowej. Czy to może być prawda? Bo jakoś na portalu miejskim nic na ten temat nie wyczytałem. Za to jest moc innych zupełnie nieciekawych wiadomości...   

Odpowiedź: Do samorządu ciechanowieckiego rzeczywiście wpłynęła propozycja nieodpłatnego przekazania budynku szkolnego przy ul. Sosnowej na cele Wojskowej Obrony Terytorialnej. Po rozważeniu wszystkich za i przeciw oraz stwierdzeniu istniejących przeszkód proceduralnych, uniemożliwiajacych jakiekolwiek (odpłatne czy nieodpłatne) przekazanie tego budynku komukolwiek, zwróciliśmy się z zapytaniem, czy WOT jest zainteresowany działką niezabudowaną w Ciechanowcu. Właśnie uzyskaliśmy odpowiedź, że nie jest.

                                                          

Z poważaniem
Mirosław Reczko

 

 
Odbiór śmieci

Od: Dorota Ciechanowiec
Pytanie:  Mam pytanie - czy to nie wbrew logice, że zostaliśmy obarczeni podwyżką za odbiór odpadów przy jednoczesnym zmniejszeniu częstości tegoż odbioru? Dlaczego śmieci będą odbierane rzadziej i czemu praktycznie nie dostajemy już worków na odpady selektywne (czy ktoś widział ostatnio np. Worek na papier, że o odpadach organicznych już nie wspomnę)?   

Odpowiedź: Gdyby nie zmniejszono częstotliwości odbioru podwyżka byłaby jeszcze większa. Tak zresztą było po pierwszym przetargu. Widząc skalę podwyżki, wspólnie z Radą Miejską zdecydowaliśmy o unieważnieniu pierwszego przetargu i ogłoszeniu nowego, na nowych zasadach. Zmniejszenie częstotliwości odbioru w mieście (z cotygodniowego na co dwa tygodnie), ale przy zachowaniu comiesięcznego odbioru z terenów wiejskich, co spowodowało obniżenie podwyżki z 10 zł do 9 zł.

Nasz problem polegał na tym, że do tej pory mieliśmy bardzo niską cenę śmieci. W tej chwili nasza cena jest na poziomie gmin okolicznych i o wiele niższa od miast powiatowych w regionie.

Nie spotkałem się jeszcze, żeby ktoś nie otrzymał worka na śmieci segregowane jakiegokolwiek rodzaju. Firma daje te worki odbierając zapełnione, tego samego typu. Jeśli zdarzy się jednak, że komuś zabraknie worka na którąkolwiek "selekcję" proszę o kontakt z pracownikiem odpowiedzialnym za to w Urzędzie Miejskim.

                                                          

Z poważaniem
Mirosław Reczko

 

 
Segregacja śmieci

Od: śmieciarz Ciechanowiec
Pytanie:  Czy posegregowane śmieci nadal będą w czasie odbioru wrzucane do śmieciarki razem z niesegregowanymi? Czy segregacja ma polegać jedynie na wyższej cenie o 100% śmieci niesegregowanych? Czy ktoś taki stan rzeczy toleruje i jest za to odpowiedzialny? Czy o "takim procederze" poinformowano Radę Miasta przed podjęciem decyzji o drastycznej podwyżce opłat? Czy Szanowny Pan Burmistrz jest w stanie wyczerpująco odpowiedzieć na postawione pytania i co zamierza zrobić w tej sprawie.  

Odpowiedź: Nie ma mowy o wspólnym odbiorze śmieci segregowanych i niesegregowanych. Nigdy jeszcze nic takiego u nas się nie zdarzyło. Wspólnie odbierane są wszystkie rodzaje segregacji, ale firma nie ma prawa mieszać ze sobą odpadów segregowanych i ogólnych. Za takie praktyki grożą surowe kary i jeśliby coś podobnego się zdarzyło - proszę o natychmiastową informację.

                                                          

Z poważaniem
Mirosław Reczko

 

 
Łomżyńska

Od: Mariusz
Pytanie:  Wiadomo już coś na temat ulicy Łomżyńskiej chodniki są nowe ale wjazdy fatalne  

Odpowiedź: Wymiana nawierzchni ul. Łomżyńskiej jest już po przetargu. Wykonawcą będzie firma "Trakt" z Wysokiego Mazowieckiego. Termin realizacji do 11 czerwca 2018 r.

                                                          

Z poważaniem
Mirosław Reczko

 

 
Budżet 2018

Od: Bartek
Pytanie:  Na czym skupi się budżet w roku 2018: na drogach np. remont ulicy Wspólnej, może innej, na ośrodku sportowo rekreacyjnym czy może będzie robione coś innego?  

Odpowiedź: Głównym zadaniem budżetowym roku 2018 jest budowa nowej Biblioteki Miejskiej, która tylko w tym roku pochłonie ok. 3,582 mln zł.
Inne kosztowne inwestycje to montaż paneli solarnych na domach prywatnych - koszt całkowity 1,990 mln zł i instalacja pieców grzewczych na pellet w gospodarstwach indywidualnych - według kosztorysu to kolejne 1,348 mln zł.
Jeśli chodzi o drogi to do tej pory w wydatkach budżetowych mamy już wpisaną ul. Wąską oraz drogę gminną w Tworkowicach, które mają być wykonane w kostce brukowej.
Na następnej sesji będziemy jeszcze wprowadzać kolejne zadania drogowe, których wybór zależeć będzie od ostatecznej kwoty środków jaka pozostanie z rozliczenia zeszłorocznego budżetu.
Wspólnie z samorządem powiatowym będziemy wykonywali drogę powiatową do Uszy Wielkiej.
Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich otworzył już również oferty w przetargu na zmianę nawierzchni na ul. Łomżyńskiej, która ma być wykonana jeszcze w pierwszym półroczu tego roku.

                                                          

Z poważaniem
Mirosław Reczko

 

 
Drogi

Od: Ciechanowiec
Pytanie:  Wiadomo coś na temat budowy obwodnicy i ulicy Łomżyńskiej?  

Odpowiedź: Nawierzchnia ul. Łomżyńskiej ma być wymieniona w pierwszym półroczu roku 2018.
Natomiast w sprawie obwodnicy trwają końcowe prace nad raportem o oddziaływaniu na środowisko, niezbędnym do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach.

                                                          

Z poważaniem
Mirosław Reczko

 

 

««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 10 z 584

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna
 

Projekty unijne

 
facebook      instagram      youtube

COKiS

Galeria

Wydarzenia kulturalne

wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl