Odpowiedzi
Biblioteka

Od: Agnieszka
Pytanie:  Czy już wiadomo kiedy rozpocznie się budowa biblioteki?

Odpowiedź: Plac budowy został już przekazany wykonawcy.

                                                          

Z poważaniem
Mirosław Reczko

 

 
Łomżyńska

Od: ciechanowiec
Pytanie:  Kiedy będzie nowy asfalt na Łomżyńskiej?

Odpowiedź: Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich początkowo obiecał położyć nowy asfalt na ul. Łomżyńskiej w pierwszym półroczu 2017 ze środków bieżących.
Niestety przejęcie od Powiatu Siemiatyckiego drogi z Dziadkowic do Drohiczyna, która była jednym wielkim "sitem", spowodowało, że wszystkie środki bieżące z I półrocza poszły na to zadanie.
Teraz jest obietnica, że zajmą się ul. Łomżyńską w II półroczu.

                                                          

Z poważaniem
Mirosław Reczko

 

 
Śmieci przy drodze do Tworkowic

Od: Adam/Warszawa
Pytanie:  Witam. Chciałbym zapytać czy ktoś odpowiedzialny za czystość w gminie jechał ostatnio drogą Ciechanowiec - Tworkowice i widział co się dzieje na poboczach i w rowach. Masa śmieci, butelek, papierów, plastików i innych wynalazków zalega na poboczu a także w lesie. Polecam przejadżkę rowerem bo wtedy wszystko widać doskonale. Idzie lato i wakacje a walające się śmieci nie są najlepszą wizytówką turystyczną.PS: W zeszłym tygodniu jadąc w kierunku Warszawy na całym odcinku drogi od Nura do Broku na poboczach stały setki worków ze śmieciami, które akurat zabierały ekipy sprzątające a więc można, bez względu na to kto jest zarządcą drogi. Pozdrawiam Adam 

Odpowiedź: Większość naszych dróg powiatowych sprzątana była tej wiosny przez wolontariuszy, w tym młodzież ze szkół i sołtysów, którzy robili to sami lub z pomocą radnych albo innych osób.
Po sprawdzeniu okazało się, że odcinek do Tworkowic i fragment drogi do Zaszkowa nie były sprzątane. Zarząd Dróg Powiatowych, który nimi zarządza, obiecał posprzątać te odcinki w tym tygodniu, czyli do 14 lipca.
Dziękuję za informację.

                                                          

Z poważaniem
Mirosław Reczko

 

 
Muzeum Ciechanowca

Od: Mieszkaniec Ciechanowca
Pytanie: Witam. Panie burmistrzu, zwracam się do Pana z moim zdaniem dość istotną sprawą. Obecnie w naszym mieście nie ma żadnego miejsca, w którym byłaby możliwość zapoznania się z historią Ciechanowca. Z tego, co wiem, wszelkie eksponaty lub materiały archiwalne przechowywane są w urzędzie miasta, szkolnych izbach pamięci (do których turyści i zwykli mieszkańcy nie mają wstępu) i Muzeum Rolnictwa, w którym w żaden sposób nie są eksponowane, bo to przecież nie ta tematyka. Zwracam się z prośbą o rozważenie propozycji utworzenia w naszej miejscowości muzeum czy chociażby ogólnodostępnej izby pamięci. Świetnym przykładem dla takiej placówki może bardzo interesujące Muzeum Ziemi Czyżewskiej, znajdujące się nieopodal. Myślę, że bogata historia naszego miasteczka zasługuję na jej utrwalanie i opowiedzenie. Byłaby to kolejna atrakcja turystyczna na naszej mapie, a myślę, że i wśród naszych mieszkańców chętnych do odwiedzenia takiego miejsca by nie zabrakło. Pozdrawiam.

Odpowiedź: Pomysł ciekawy i do rozważenia. A może raczej do wdrożenia. Trzeba tylko wybrać miejsce i osobę, albo grupę osób z pasją, które chciałyby się tym zająć.
Dziękuję za podpowiedź..

                                   

Z poważaniem
Mirosław Reczko

 

 
Ulica Wińska

Od: Stanisław Ciechanowiec
Pytanie: Czy jest planowany remont ul. Wińskiej? Proszę jakieś konkretne odpowiedzi.

Odpowiedź: W przypadku ul. Wińskiej mamy pełną dokumentację, która została zgłoszona do pozwolenia na budowę. Planujemy złożyć ją do jesiennej edycji "Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016–2019' czyli następcy "schetynówek".

                                   

Z poważaniem
Mirosław Reczko

 

 
Wniosek o udostępnienie informacji publicznej

Od: Mieszkaniec
Pytanie: Burmistrzu Ciechanowca.
Na podstawie artykułu 61 Konstytucji RP wnoszę o udostępnienie imion i nazwisk osób kandydujących na stanowisko Dyrektora Przedszkola w Ciechanowcu - którzy zgłosili swoją kandydaturę na konkurs na wolne stanowisko dyrektora przedszkola. Konkurs ogłoszony 26 maja 2017 r.
Odpowiedź proszę przekazać w formie: zamieszczenia listy kandydatów w Biuletynie Informacji Publicznej gminy Ciechanowiec oraz poprzez udzielenie odpowiedzi na stronie internetowej www.ciechanowiec.pl w zakładce pytania do Burmistrza - odpowiedzi na pytania.
Dziękuję.

Odpowiedź: Na stanowisko Dyrektora Przedszkola w Ciechanowcu wpłynęła jedna oferta. Swoją kandydaturę zgłosiła pani Marta Mazur.

                                   

Z poważaniem
Mirosław Reczko

 

 
Ulica Pińczowska

Od: Mieszkaniec
Pytanie: Panie Burmistrzu. Kiedy zostanie dokończona budowa chodników na ulicy Pińczowskiej oraz uliczek bocznych przyległych do niej? Kilka lat temu położono asfalt na jednej z nich i zrobiono chodnik na krótkim odcinku i przydało by się to zrobić do końca. Brak chodników to brak bezpieczeństwa pieszych, szczególnie dzieci, ponieważ ruch na tej ulicy jest dość duży, szczególnie teraz jak rozpoczął się sezon motocyklowy. Boczne uliczki, które szczególnie w tym roku (mokra wiosna) są bardziej błotniste niż piaszczyste to również wielki kłopot dla mieszkańców. Tyle lat czekamy na dokończenie tego co zaczął jeszcze Pana poprzednik i nie ukrywamy, że bardzo nam zależy na tym, szczególnie patrząc jak w innych rejonach miasta i gminy powstają nawierzchnie z kostki lub asfaltu, a u nas sprawa ucichła...
Pozdrawiam

Odpowiedź: Niestety, ze względu na boczne położenie tych uliczek nie ma możliwości dostania dofinansowania na ich wykonanie, dlatego każdego roku próbujemy je zmieścić w oszczędnościach uzyskanych po wykonaniu głównych zadań, na które otrzymujemy zewnętrzne dofinansowanie. Dobrze, że jest na to aktualne pozwolenie na budowę - jest więc szansa, że po rozstrzygnięciu przetargów uda nam się wygospodarować środki na kolejną uliczkę i część chodnika.

                                   

Z poważaniem
Mirosław Reczko

 

 
Siłownie na powietrzu

Od: Ągnieszka
Pytanie:  Czy wiadomo już kiedy będą siłownie na powietrzu po obu stronach miasta - podobno dotacja pewna?

Odpowiedź: Po stronie prawej parafia jest w trakcie postępowania przetargowego i przygotowania placu. Po stronie lewej nie ma jeszcze decyzji, gdzie to będzie zlokalizowane. Są trzy możliwości umieszczenia takiej siłowni w ramach dotacji, które mamy zarezerwowane w Lokalnej Strategii Rozwoju realizowanej przez LGD "Brama na Podlasie" - są to zieleniak, Szkoła Podstawowa albo Przedszkole.

                                                          

Z poważaniem
Mirosław Reczko

 

 
Mieszkanie+

Od: Wojciech
Pytanie:  Panie Burmistrzu. Czy miasto Ciechanowiec przystąpiło do programu mieszkanie+? Jeśli nie to dlaczego? Uważam iż program ten istotnie przyczyniłby się do rozwoju naszego miasta tak jak tereny pod inwestycję i przystąpienie do suwalskiej strefy ekonomicznej.

Odpowiedź: Tak, złożyliśmy nasz wniosek na samym początku istnienia tego programu. Zadeklarowaliśmy działkę w centrum miasta z propozycją budowy budynku na 20 mieszkań. Jak dotąd nie mamy odpowiedzi.

                                                          

Z poważaniem
Mirosław Reczko

 

 
Zieleniak

Od: Wojciech
Pytanie:  Kiedy rozpocznie się remont zieleniaka?

Odpowiedź: Nabór wniosków z programu rewitalizacji, administrowanego przez Lokalną Grupę Działania "Brama na Podlasie", z którego będziemy to zadanie wykonywać, ma być na przełomie sierpnia i września.

W tej chwili zleciliśmy projektantowi przygotowanie projektu, w ramach którego oprócz utwardzenia placu przewidziana ma być toaleta miejska, oświetlenie i obiekty małej architektury, a przynajmniej ławeczki - w zależności od tego, na co wystarczą zaplanowane środki.

                                                          

Z poważaniem
Mirosław Reczko

 

 

««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 10 z 554

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Rodzina 500+

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl