Regulamin
1% podatku dla Józia Duchovskiego Drukuj
25.01.2017.

Jesteśmy szczęśliwymi rodzicami. Nasz syn, Józio ma trzy i pół roku i jest wyjątkowy. Jest bystrym, wesołym chłopcem, chętnie się uczy, ale mówi tylko kilka słów. Nie wiedzieliśmy jednak, dlaczego jako rodzice nie możemy się w pełni porozumiewać z naszym synkiem. Zwykłe w przypadku innych dzieci zachowania, u naszego Józia nie występują, albo są słabe.

1% podatku dla Józia Duchovskiego

Józio przed ukończeniem 2-go roku życia mówił pojedyncze słowa, reagował na to, co się do niego mówi. Później słowa zniknęły, reakcje na naszą mowę stały się dużo słabsze. Przestał wskazywać rzeczy paluszkiem i zaczął reagować lękiem i histerią na kontakt z innymi dziećmi, ludźmi. Niecały rok temu zdiagnozowano u niego autyzm. Ta diagnoza - spektrum autyzmu dziecięcego dała nam kierunek co robić, jak działać. Józio obecnie chodzi do przedszkola terapeutycznego dla dzieci z tego typu zaburzeniami. Uczęszcza również na dodatkowe zajęcia terapeutyczne i logopedyczne.

Szeroko pojęta terapia to zadanie dla Józia i dla nas, rodziców na kolejne lata. Widzimy postępy, jakie robi nasz synek. Częściej patrzy nam w oczy, zaczyna mówić pojedyncze słowa, lepiej reaguje na to, co się do niego mówi. Zdobywa kolejne umiejętności. Korzystanie z pomocy dobrych pedagogów, terapeutów w przedszkolu i po za nim jest niezbędne i sporo kosztuje. Korzystamy również z konsultacji lekarzy specjalistów, dietetyków. Dlatego prosimy o pomoc finansową.

Jeśli ktoś chciałby wspomagać terapię Józia, jest to możliwe na kilka sposobów:
  – można przekazać 1% podatku,
nr KRS Fundacji: 0000326128
Cel szczegółowy: 330 - Józef Duchovski

 – można przekazać jednorazową darowiznę
 – można również co miesiąc wpłacać określoną kwotę przez stałe zlecenie w banku na konto Fundacji Silentio 
Numer konta dla darowizn:
78 1240 1125 1111 0010 2835 9305
Tytułem: darowizna na pomoc i ochronę zdrowia: 330 - Józef Duchovski

Każda kwota będzie przez nas mile widziana, potrzebujemy pomocy. Za każdą pomoc będziemy bardzo wdzięczni, bo to przybliża nas do sukcesu, jakim będzie samodzielne i szczęśliwe funkcjonowanie naszego synka w przyszłości (Fundacja będzie dysponowała fakturami, które udokumentują nasze wydatki poniesione na rehabilitację Józia).

                           

Kasia, Paweł i Józio
DuchovscyFundacja pomocy osobom z zaburzeniami ze spektrum autyzmu
oraz ich rodzinom "SILENTIO"
ul. Jagielska 57 B
02-886 Warszawa
KRS 000326128 (OPP)
www.silentio.org.pl
tel. 609 777 969
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

XXIV sesja Rady Miejskiej
Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Ciechanowiec
XXIV sesja Rady Miejskiej odbędzie się 27 marca 2017 roku o godz. 9.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Ciechanowcu. W porządku obrad m.in. uchwała w sprawie ustalenia wysokości opłat... »»
 
Przedszkole w Ciechanowcu zatrudni nauczyciela wspomagającego
Przedszkole w Ciechanowcu zatrudni psychologa do pracy z dziećmi
Przedszkole zatrudni nauczyciela do pracy z dzieckiem autystycznym od 1 września 2017 r. Zainteresowane osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje prosimy o kontakt... »»
 
Mija termin złożenia CIT-8
logo NGO
31 marca 2017 roku mija termin złołożenie CIT-8 w urzędzie skarbowym. Termin ten obowiązuje wszystkie organizacje pozarządowe, których rok oborotowy pokrywa się z rokiem kalendarzowym... »»
 
Planowane przerwy w dostawach energii elektrycznej 29.03.2017 r.
PGEPGE Dystrybucja Oddział Białystok informuje, iż w związku z pracami na urządzeniach elektroenergetycznych nastąpią przerwy w dostawach energii elektrycznej... »»
 
XI Turniej Szachowy im. Cz. Burdziuka o Puchar Burmistrza Ciechanowca
Turniej Szachowy im. Czesława BurdziukaCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na XI Turniej Szachowy im. Czesława Burdziuka. 2 kwietnia można zostać mistrzem Ciechanowca i zdobyć Puchar Burmistrza... »»
 
Urząd Stanu Cywilnego przyjmuje zgłoszenia par małżeńskich
Urząd Stanu Cywilnego przygotowuje JubileuszPrzygotowując wnioski o nadanie Medali Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, Urząd Stanu Cywilnego w Ciechanowcu prosi o zgłaszanie par małżeńskich... »»
 
Konkurs Plastyczny "Cztery pory roku w Nadleśnictwie Rudka"
COKiSCOKiS i Nadleśnictwo Rudka ogłaszają Konkurs Plastyczny „Cztery pory roku w Nadleśnictwie Rudka”. Prace należy dostarczyć do 31 marca 2017 r. do COKiS...  »»
 
Burmistrz Ciechanowca ogłasza otwarte konkursy ofert
Herb Ciechanowca
Burmistrz Ciechanowca ogłasza otwarte konkursy ofert na realizację zadań publicznych Gminy Ciechanowiec. Konkursy skierowane są do organizacji pozarządowych... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Rodzina 500+

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl