Program
Pierwszy Marsz Godności Osób Niepełnosprawnych Drukuj
01.06.2017.

W słoneczny majowy dzień w Ciechanowcu odbył się Pierwszy Marsz Godności Osób Niepełnosprawnych. Do udziału w marszu zaproszone zostały organizacje i instytucje działające na rzecz osób niepełnosprawnych oraz mieszkańcy, aby wspólnie zademonstrować wsparcie dla osób niepełnosprawnych.
 
Pierwszy Marsz Godności Osób Niepełnosprawnych

fot. Z. Poniatowski MPI


Wydarzenie zostało zainicjowane przez dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Ciechanowcu Marzenę Kryńską oraz Martynę Leszczyńską, dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy w Ciechanowcu.

Obchody rozpoczęły się Mszą Świętą celebrowaną przez Biskupa Diecezji Drohiczyńskiej ks. Tadeusza Pikusa w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej, w której czynny udział brali uczestnicy marszu. Przemarsz rozpoczął się prezentacją musztry paradnej Pododdziału Reprezentacyjnego Uczniów Klas Wojskowych ZSOiZ w Ciechanowcu, po której wszyscy przeszli przez rynek miasta. Barwny korowód tworzyli: Środowiskowy Dom Samopomocy w Ciechanowcu, Środowiskowy Dom Samopomocy w Wylinach-Rusi, Środowiskowy Dom Samopomocy w Tykocinie, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Starych Raciborach, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Dołubowie, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Hajnówce, Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Dąbrowie-Moczydłach, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Starym Lubiejewie, Warsztaty Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia na rzecz osób niepełnosprawnych „Natura” z Kozarzy, Warsztaty Terapii Zajęciowej Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus w Siemiatyczach, Szkoła Podstawowa w Ciechanowcu, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu, Gimnazjum w Ciechanowcu, Szkoła Podstawowa w Łempicach oraz Szkoła Podstawowa w Radziszewie Starym. Do przemarszu włączyła się również społeczność ciechanowiecka, która tego dnia chciała solidaryzować się z osobami niepełnosprawnymi. Marszowi, który przeszedł na Stadion Miejski towarzyszyły okrzyki i pozdrowienia skierowane do osób, instytucji i sponsorów, tych wszystkich którzy wnieśli wkład w organizację marszu.

Na Stadionie Miejskim nastąpiło oficjalne otwarcie Pierwszego Marszu Godności Osób Niepełnosprawnych przez Burmistrza Ciechanowca Mirosława Reczko. W części artystycznej wystąpiła młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych oraz zespół „Moment”. Atrakcją były przejażdżki bryczką i wozem strażackim oraz przygotowany poczęstunek: gorący bigos, kiełbaski, ciasta, lody, wata cukrowa, jogurty i napoje. Sponsorzy nie zawiedli, był to wielki dar serca z ich strony, za co bardzo dziękujemy.

„Celem Pierwszego Marszu Godności Osób Niepełnosprawnych w Ciechanowca było zwrócenie uwagi na problemy, jakie mają osoby niepełnosprawne i ich rodziny. Chcemy łamać bariery, stereotypy i stwarzać okazję do integracji społecznej. Inicjatywa ma służyć integracji środowiska osób niepełnosprawnych i organizacji działających na ich rzecz oraz przypominać o problemach tych osób” - powiedziała Marzena Kryńska dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Ciechanowcu.

Podsumowaniem Marszu niech będą słowa refrenu hymnu, specjalnie napisanego z tej okazji:
„To ludzie tworzą ten świat, pomimo zalet i wad
Ty i ja każdy z nas może dziś uśmiech dać
Niech wszyscy radują się, bo życie to chwila jest
Każdy z nas równy jest trzeba więc wspierać się…”

Pierwszy Marsz Godności Osób Niepełnosprawnych współorganizowali: Burmistrz Ciechanowca, Parafia pw. Trójcy Przenajświętszej w Ciechanowcu, Ośrodek Pomocy Społecznej w Ciechanowcu, Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu, Stowarzyszenie Pomocy Szansa, Środowiskowy Dom Samopomocy w Ciechanowcu i Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowcu.
 
                                  
Organizatorzy I Marszu Osób Niepełnosprawnych
         Więcej zdjęć...
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Zaproszenie na "Wianki na Nurcu"
Woda i ogień podczas tegorocznych Wianków na Nurcu Zapraszamy na "Wianki na Nurcu" - jedną z najstarszych imprez organizowanych w Ciechanowcu, która odbędzie się w sobotę 23 czerwca. W programie wiele atrakcji, w tym m.in. obóz historyczny... »»
 
Zaproszenie na zawody
Zawody „O Puchar Burmistrza Ciechanowca” w Wędkarstwie SpławikowymTegoroczne Spławikowe Zawody o Puchar Burmistrza Ciechanowca, które odbędą się w niedzielę 17 czerwca na zalewie w Ciechanowcu, rozegrane zostaną w dwóch kategoriach: seniorzy i juniorzy...  »»
 
Zaproszenie na wystawę "Ignacy Pieńkowski. Malarz z Podlasia"
Muzeum Rolnictwa im. Ks. K. Kluka Muzeum Rolnictwa im. Ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu zaprasza na otwarcie wystawy czasowej pn. "Ignacy Pieńkowski (1877-1948). Malarz z Podlasia"... »»
 
Nowe kwoty przychodów w KRUS
Logo KRUSKRUS informuje, że od 1 czerwca 2018 r. zmieniły się kwoty przychodów decydujące o zmniejszeniu lub zawieszeniu świadczeń emerytalno-rentowych. Kwoty miesięcznego przychodu... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników ubezpieczonych w KRUS
Logo KRUSKRUS w okresie wakacji letnich organizuje turnusy rehabilitacyjne dla dzieci. Wypoczynek dzieci łączony jest z rehabilitacją wad i chorób układu ruchu oraz układu oddechowego... »
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Bezpłatne zabiegi sterylizacji
Adopcja suczek z terenu Gminy Ciechanowiec Rusza projekt, w ramach którego w 2018 roku odbędą się bezpłatne zabiegi sterylizacji psów i kotów, których właścicielami są mieszkańcy Gminy Ciechanowiec. Ilość miejsc jest ograniczona... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl