Program
Razem łatwiej, razem lepiej Drukuj
05.06.2017.

Stowarzyszenie „Uniwersytet Trzeciego Wieku” w Ciechanowcu zrealizowało projekt „Razem łatwiej, razem lepiej” z zakresu działalności na rzecz osób w wieku emerytalnym dofinansowany przez Burmistrza Ciechanowca w ramach zadań publicznych gminy. 

Razem łatwiej, razem lepiej

fot. Stowarzyszenie UTW


Projekt skierowany był do osób starszych i miał na celu zachęcić je do spędzania czasu w gronie równolatków, poznawania ciekawych miejsc i zdarzeń, aby przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu.

40-osobowa grupa mieszkańców gminy obejrzała w Teatrze Dramatycznym w Białymstoku spektakl pt. „Napis”, czarną komedię Géralda Sibleyras'a, jednego z najznakomitszych francuskich dramatopisarzy, trafnie ukazującą prawdziwe oblicze współczesnego społeczeństwa.

Drugi element projektu to wyjazd szlakiem tatarskim. Uczestnicy spotkali się z reprezentantami Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Sokółce, którzy przedstawili zakres i formy działania organizacji. Odwiedzili Sanktuarium w kościele św. Antoniego Padewskiego, zwiedzili meczet w Bohonikach i mizar – największy cmentarz muzułmański w Polsce. Poznali historię, tradycję i zwyczaje Tatarów mieszkających na Podlasiu. Wszystkim smakowało jadło tatarskie, które serwował właściciel Domu Pielgrzyma.

Kolejnym miejscem, które zwiedzano był Supraśl i utworzone na terenie prawosławnego monasteru pierwsze w Polsce interaktywne muzeum prezentujące sztukę sakralną prawosławia z przeniesionymi z ruin miejscowej cerkwi XVI-wiecznymi freskami. Zwieńczeniem wyjazdu było poznanie Sanktuarium w Świętej Wodzie z „górą krzyży”, cudownym źródełkiem, kapliczkami i grotami.


                             

Zofia Januszkiewicz-Diakowska
Prezes Stowarzyszenia UTWRazem łatwiej, razem lepiej

Razem łatwiej, razem lepiej

Razem łatwiej, razem lepiej

Razem łatwiej, razem lepiej

Razem łatwiej, razem lepiej

Razem łatwiej, razem lepiej

Razem łatwiej, razem lepiej

Razem łatwiej, razem lepiej

Razem łatwiej, razem lepiej

Razem łatwiej, razem lepiej
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Zaproszenie na "Wianki na Nurcu"
Woda i ogień podczas tegorocznych Wianków na Nurcu Zapraszamy na "Wianki na Nurcu" - jedną z najstarszych imprez organizowanych w Ciechanowcu, która odbędzie się w sobotę 23 czerwca. W programie wiele atrakcji, w tym m.in. obóz historyczny... »»
 
Zaproszenie na zawody
Zawody „O Puchar Burmistrza Ciechanowca” w Wędkarstwie SpławikowymTegoroczne Spławikowe Zawody o Puchar Burmistrza Ciechanowca, które odbędą się w niedzielę 17 czerwca na zalewie w Ciechanowcu, rozegrane zostaną w dwóch kategoriach: seniorzy i juniorzy...  »»
 
Zaproszenie na wystawę "Ignacy Pieńkowski. Malarz z Podlasia"
Muzeum Rolnictwa im. Ks. K. Kluka Muzeum Rolnictwa im. Ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu zaprasza na otwarcie wystawy czasowej pn. "Ignacy Pieńkowski (1877-1948). Malarz z Podlasia"... »»
 
Nowe kwoty przychodów w KRUS
Logo KRUSKRUS informuje, że od 1 czerwca 2018 r. zmieniły się kwoty przychodów decydujące o zmniejszeniu lub zawieszeniu świadczeń emerytalno-rentowych. Kwoty miesięcznego przychodu... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników ubezpieczonych w KRUS
Logo KRUSKRUS w okresie wakacji letnich organizuje turnusy rehabilitacyjne dla dzieci. Wypoczynek dzieci łączony jest z rehabilitacją wad i chorób układu ruchu oraz układu oddechowego... »
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Bezpłatne zabiegi sterylizacji
Adopcja suczek z terenu Gminy Ciechanowiec Rusza projekt, w ramach którego w 2018 roku odbędą się bezpłatne zabiegi sterylizacji psów i kotów, których właścicielami są mieszkańcy Gminy Ciechanowiec. Ilość miejsc jest ograniczona... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl