Program
Festyn Kultury Polskiej "Znad Issy" Drukuj
14.06.2017.

Po raz piętnasty na Litwie odbył się Festyn Kultury Polskiej „Znad Issy” i po raz czwarty Festiwal Kultury Polskiej w Poniewieżu. W obu festynach udział wzięła Orkiestra Dęta Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu, która swoje występy rozpoczęła grając w kościele w Podbrzeżu podczas mszy świętej, inaugurującej oba festiwale.

 
Festyn Kultury Polskiej "Znad Issy"

fot. COKiS


W Kiejdanach orkiestra pod kierownictwem Krzysztofa Witkowskiego grała przed gmachem Samorządu Kiejdan, podczas występów zespołów na Rynku Wielkim oraz prowadząc korowód zespołów przez starówkę Kiejdan z Rynku Wielkiego do Centrum Kultury, w którym odbył się główny koncert XV Festynu Kultury Polskiej „Znad Issy”.

W  Poniewieżu Orkiestra zaprezentowała utwory, grając podczas mszy świętej w Katedrze pw. Chrystusa Króla, a później poprowadziła korowód zespołów od Katedry na Plac Wolności, gdzie odbył się IV Festiwal Kultury Polskiej.

Podczas dwudniowych obchodów orkiestra zagrała w trakcie korowodów wiązankę marszową, a na koncertach m.in. „Smoke on the water”, „Heal the World”, „Amore amore”, „Y.M.C.A.” i cieszący się największym aplauzem publiczności utwór „Słodko, słodka”.

W trakcie obu imprez poza ciechanowiecką Orkiestrą Dętą wystąpiły zespoły taneczne: Amatorski Zespół Taneczny "Taka Paka", "Iskry", "Jutrzenka"; chóry: "Bel  Canto", "Ojczyzna", "Preludium", "Pasjonata", Publiczne Gimnazjum im. gen. Aleksandra Krzyżanowskiego "Wilka” oraz zespoły: "Trio Galicyjskie",  "Me&TBD", "Czerwieniacy”, "Zabielanki",  Międzypokoleniowy Zespół Wokalny "Kwiaty Polskie", Mazurski Artystyczny Zespól Ludowy "Mżawka",  Zespół Szkolny "Barwy Podwileńskie", Męski Zespół Wokalny DK VEF, "Kotwica", "Issa" i inni.

Oba festyny zorganizowało Stowarzyszenie Polaków Kiejdan oraz Oddział Związku Polaków „Lauda” i Szkoła Głuchych i Słabosłyszących z Poniewieża.


          Więcej zdjęć...
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Zaproszenie na "Wianki na Nurcu"
Woda i ogień podczas tegorocznych Wianków na Nurcu Zapraszamy na "Wianki na Nurcu" - jedną z najstarszych imprez organizowanych w Ciechanowcu, która odbędzie się w sobotę 23 czerwca. W programie wiele atrakcji, w tym m.in. obóz historyczny... »»
 
Zaproszenie na zawody
Zawody „O Puchar Burmistrza Ciechanowca” w Wędkarstwie SpławikowymTegoroczne Spławikowe Zawody o Puchar Burmistrza Ciechanowca, które odbędą się w niedzielę 17 czerwca na zalewie w Ciechanowcu, rozegrane zostaną w dwóch kategoriach: seniorzy i juniorzy...  »»
 
Zaproszenie na wystawę "Ignacy Pieńkowski. Malarz z Podlasia"
Muzeum Rolnictwa im. Ks. K. Kluka Muzeum Rolnictwa im. Ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu zaprasza na otwarcie wystawy czasowej pn. "Ignacy Pieńkowski (1877-1948). Malarz z Podlasia"... »»
 
Nowe kwoty przychodów w KRUS
Logo KRUSKRUS informuje, że od 1 czerwca 2018 r. zmieniły się kwoty przychodów decydujące o zmniejszeniu lub zawieszeniu świadczeń emerytalno-rentowych. Kwoty miesięcznego przychodu... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników ubezpieczonych w KRUS
Logo KRUSKRUS w okresie wakacji letnich organizuje turnusy rehabilitacyjne dla dzieci. Wypoczynek dzieci łączony jest z rehabilitacją wad i chorób układu ruchu oraz układu oddechowego... »
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Bezpłatne zabiegi sterylizacji
Adopcja suczek z terenu Gminy Ciechanowiec Rusza projekt, w ramach którego w 2018 roku odbędą się bezpłatne zabiegi sterylizacji psów i kotów, których właścicielami są mieszkańcy Gminy Ciechanowiec. Ilość miejsc jest ograniczona... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl