Program
Wianki na Nurcu - turnieje, koncerty i wiele innych atrakcji - program Drukuj
14.06.2017.

Burmistrz Ciechanowca
Dyrektor Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu
zapraszają na festyn
 „Wianki na Nurcu”,
który odbędzie się 25 czerwca 2017 r. (niedziela)
na Stadionie Miejskim w Ciechanowcu


Program:

14.30 - Poświęcenie wody
14.40 - Ogłoszenie „Konkursu na Najpiękniejszy Wianek”
14.45 - Ciechanowiecki Chór Seniora
15.00 - Pokaz taneczny C-C Squad – Grup Tańca Nowoczesnego
15.30 - Orkiestra Dęta COKiS
16.00 - Zespół Pieśni i Tańca „Przepióreczka” Litwa
16.30 - Werwoczki z Orli
17.15 - Zespół Pieśni i Tańca Ciechanowiec
17.30 - Młodzieżowa Orkiestra Rozrywkowa
18.45 – Zespół Horpyna
20.00 - Rozstrzygnięcie „Konkursu na Najpiękniejszy Wianek”
20.45 - Witek Muzyk Ulicy
22.20 - Teatr tańca z ogniem Mantra
22.45 - Puszczanie wianków na wodę, pokaz sztucznych ogni
23.00 - Zakończenie
 
Ponadto:
16.00 - Sportowy turniej rodzinny
17.30 - I Ciechanowieckie Mistrzostwa w rzucie lotką do tarczy

- Kraina Zabawy: zjeżdżalnia, eurobungee, kule wodne – wstęp bezpłatny
- W czasie trwania festynu warsztaty florystyczne
 
Patronat honorowy: Wojewoda Podlaski, Marszałek Województwa Podlaskiego, Burmistrz Ciechanowca.
 
Nagrody główne w „Konkursie na Najpiękniejszy Wianek” ufundowała firma Altimus-Tech  Sp. z o o. z siedzibą w Ciechanowcu: pierwsze miejsce: tablet, drugie miejsce: telefon komórkowy, a trzecie miejsce: głośnik mobilny.
 
„Wianki na Nurcu” to jedna z najstarszych cyklicznych imprez organizowanych w Ciechanowcu - pierwszy raz odbyła się w 1976 roku. Tradycyjnie organizowana jest na Stadionie Miejskim nad zalewem na rzece Nurzec.

Obecnie zabawy w noc świętojańską nawiązują do obrzędów dawnych Słowian. Sobótka świętojańska, na Podlasiu zwana Kupalnocką była niegdyś wielkim świętem powitania lata, odprawianym w porze letniego przesilenia słońca - występowały zawsze dwa kulty: ognia i wody. Do zwyczajów obrzędowych należało rozpalanie ognisk, zabawa przy nich oraz puszczanie wianków na wodę i wróżby. Szczególną moc miały wianki uplecione z ziół takich jak: bylica biała – najważniejsze zioło świętojańskie, rosiczka, płomyk, dziewanna, ruta, szałwia i dziurawiec.

Dziś nie skaczemy już przez ogień by ochronić się przed złymi mocami czy chorobą, nie śledzimy jak płyną wianki, by wróżyć z ich drogi pomyślność czy prawdopodobieństwa zamążpójścia, ale nadal puszczamy wianki na wodę… Głównym punktem ciechanowieckiego Festynu jest więc „Konkursu na Najpiękniejszy Wianek”, który trwa od początku imprezy do wieczora. Po rozstrzygnięciu konkursu i wręczeniu nagród, dziewczyny w białych sukniach, w blasku pochodni, wypływają łodziami na wody zalewu, aby tam puścić wianki.

W czasie całego festynu można skosztować tradycyjnych potraw na stoiskach garmażeryjnych, wziąć udział w turniejach sportowych oraz obejrzeć koncerty zespołów muzycznych, w tym występy podopiecznych Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu, organizatora Festynu. Na najmłodszych uczestników imprezy czekają dmuchane zjeżdżalnie, trampoliny, kule wodne i wiele innych atrakcji. Uwieńczeniem imprezy jest pokaz sztucznych ogni i fajerwerków.

 
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Zaproszenie na "Wianki na Nurcu"
Woda i ogień podczas tegorocznych Wianków na Nurcu Zapraszamy na "Wianki na Nurcu" - jedną z najstarszych imprez organizowanych w Ciechanowcu, która odbędzie się w sobotę 23 czerwca. W programie wiele atrakcji, w tym m.in. obóz historyczny... »»
 
Zaproszenie na zawody
Zawody „O Puchar Burmistrza Ciechanowca” w Wędkarstwie SpławikowymTegoroczne Spławikowe Zawody o Puchar Burmistrza Ciechanowca, które odbędą się w niedzielę 17 czerwca na zalewie w Ciechanowcu, rozegrane zostaną w dwóch kategoriach: seniorzy i juniorzy...  »»
 
Zaproszenie na wystawę "Ignacy Pieńkowski. Malarz z Podlasia"
Muzeum Rolnictwa im. Ks. K. Kluka Muzeum Rolnictwa im. Ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu zaprasza na otwarcie wystawy czasowej pn. "Ignacy Pieńkowski (1877-1948). Malarz z Podlasia"... »»
 
Nowe kwoty przychodów w KRUS
Logo KRUSKRUS informuje, że od 1 czerwca 2018 r. zmieniły się kwoty przychodów decydujące o zmniejszeniu lub zawieszeniu świadczeń emerytalno-rentowych. Kwoty miesięcznego przychodu... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników ubezpieczonych w KRUS
Logo KRUSKRUS w okresie wakacji letnich organizuje turnusy rehabilitacyjne dla dzieci. Wypoczynek dzieci łączony jest z rehabilitacją wad i chorób układu ruchu oraz układu oddechowego... »
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Bezpłatne zabiegi sterylizacji
Adopcja suczek z terenu Gminy Ciechanowiec Rusza projekt, w ramach którego w 2018 roku odbędą się bezpłatne zabiegi sterylizacji psów i kotów, których właścicielami są mieszkańcy Gminy Ciechanowiec. Ilość miejsc jest ograniczona... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl