Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki
Konsultacje społeczne projektu obwodnicy Drukuj
05.07.2017.

Konsultacje społeczne projektu obwodnicy, które odbyły się 4 lipca 2017 roku w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Ciechanowcu zgromadziły blisko 70 zainteresowanych osób, które mimo dużego emocjonalnego zaangażowania, bardzo merytorycznie dyskutowały o przebiegu obejścia Ciechanowca
.

W spotkaniu uczestniczyli Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński, Burmistrz Ciechanowca Mirosław Reczko, Dyrektor Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Białymstoku Józef Sulima, projektanci z Biura Projektów Arteria Sp. z o.o. z Białegostoku, członkowie Komitetu „Chcemy Dobrej Obwodnicy”, przedstawiciele stowarzyszenia Rodzinny Ogród Działkowy "Pod Gruszą” oraz mieszkańcy gmin Ciechanowiec i Klukowo, z radnymi i sołtysami na czele.

Wśród wielu propozycji jakie zostały przedstawione w czasie spotkania, nie omawiano projektów poprowadzenia obwodnicy po południowej stronie Ciechanowca, gdyż ze względu na przebieg przez Obszar Krajobrazu Chronionego Doliny Bugu i Nurca są niewielkie szanse na uzyskanie zgody Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Białymstoku, natomiast propozycje zmian w projektach poprowadzenia po północnej stronie Ciechanowca w wielu przypadkach pokrywały się częściowo.

Dyrektor PZDW w Białymstoku rekomendował wersję rozpoczynającą się ok. 1 km przed Ciechanowcem zjazdem z drogi nr 690 przy drodze „pobikrowskiej”, dalej prowadzącą przez targowicę i przez lasy za osiedlem przy ul. Kuczyńskiej. Tę wersję „rozpoczęcia” obwodnicy poparli przedstawiciele stowarzyszenia Rodzinny Ogród Działkowy "Pod Gruszą”, którzy nie chcą, aby obwodnica przebiegała ul. Podlaską. Burmistrz Ciechanowca apelował jednak o wzięcie tego wariantu pod uwagę, ze względu na ciechanowieckie tereny inwestycyjne położone przy ul. Podlaskiej.

Uczestniczący w spotkaniu ks. Andrzej Polakowski prosił, aby obwodnica na północy Ciechanowca omijała teren cmentarza Parafii pw. NMP z Fatimy, a Sołtys Zadobrza apelował o przyjęcie wariantu prowadzącego najbardziej na zachód od Ciechanowca - omijającego Zadobrze. Podobną prośbę przedstawili mieszkańcy wsi Żebry Wielkie z Gminy Kuczyn.

Komitet „Chcemy Dobrej Obwodnicy” przedstawił mapę z własną koncepcją przebiegu obwodnicy, która rozpoczynałaby się ok. 1 km przed Ciechanowcem zjazdem z drogi nr 690 przy drodze „pobikrowskiej”, a dalej przechodziła za Zadobrzem i cmentarzem parafialnym.

Następna tura konsultacji ma się odbyć za miesiąc. W tym czasie projektanci mają sprawdzić uwarunkowania dwóch ewentualnych przepraw przez Nurzec: za targowicą i za Zadobrzem.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Zaproszenie na XXII Otwarte Zawody o Puchar Burmistrza Ciechanowca
XXI Otwarte Zawody w Wieloboju Myśliwskim o Puchar Burmistrza CiechanowcaBurmistrz Ciechanowca i Koło Łowieckie „Rogacz” zapraszają na XXII Otwarte Zawody w Wieloboju Myśliwskim o Puchar Burmistrza Ciechanowca, które odbędą się w niedzielę... »»
 
Zaproszenie na Zawody Spinningowe o Puchar Banku Spółdzielczego
Zaproszenie na Zawody SpinningoweKoło Wędkarskie „Jazgarz” nr 87 zaprasza na Zawody Spinningowe o Puchar Banku Spółdzielczego, które odbędą się w czwartek 3 maja. Zbiórka na wyspie... »»
 
Majowy Konkurs Jednego Wiersza
Majowy Konkurs Jednego Wiersza
Biblioteka Publiczna w Ciechanowcu zaprasza do uczestnictwa w drugiej edycji Majowego Konkursu Jednego Wiersza. Konkurs odbywa się w trzech kategoriach wiekowych i ma charakter otwarty... »»
 
Badania geologiczne na południowym odcinku projektowanego gazociągu
Wizje lokalne na południowym odcinku projektowanego gazociąguGAZ-SYSTEM S.A. informuje, że od 17.04. do 25.05.2018 r. prowadzone będą badania geologiczne na projektowanym południowym odcinku gazociągu Polska-Litwa... »»
 
Co podróżny może mieć w bagażu
Co podróżny pmoże przewozić w bagażu (fot. pixabay.com)Główny Lekarz Weterynarii przypomina podróżnym przyjeżdżającym z krajów trzecich o zakazie przywozu w bagażu osobistym produktów pochodzenia zwierzęcego. Zakaz obowiązuje od 2009 roku... »
 
Weź udział w Dniach Otwartych Funduszy Europejskich
Dotacje na rozwijanie działalności gospodarczej
Jeśli jesteś beneficjentem Funduszy Europejskich i zrealizowałeś ciekawy projekt, już dziś możesz zgłosić się do akcji Dni Otwarte Funduszy Europejskich... »»
 
Turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników ubezpieczonych w KRUS
Logo KRUSKRUS w okresie wakacji letnich organizuje turnusy rehabilitacyjne dla dzieci. Wypoczynek dzieci łączony jest z rehabilitacją wad i chorób układu ruchu oraz układu oddechowego... »
 
1% podatku dla Józia Duchovskiego
Wpłaty 1% dla Bogusi Dąbrowskiej Osoby, które mają możliwość odliczenia 1% od należnego podatku mogą pomóc w leczeniu chorego na autyzm Józia Duchovskiego, wypełniając deklarację PIT. Józio jest pod opieka Fundacji Silentio... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl