Program
Miasto przyjazne rowerom. Atrakcje bez samochodu Drukuj
26.09.2017.

Ciechanowiec jako jedno ze 101 miast w Polsce, w tym jedyne miasto w powiecie wysokomazowieckim, wzięło udział w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu (EUROPEANMOBILITYWEEK) i zorganizowało trzy typy działań zaproponowane przez Komisję Europejską: działania trwałe, tydzień działań i dzień bez samochodu zachęcające mieszkańców do ekologicznych środków podróżowania.


Miasto przyjazne rowerom. Atrakcje bez samochodu

fot. S. Kuczuk-Szymańska COKiS, A. Kieliszek MPI


22 września obchodzony był Europejski Dzień bez Samochodu. Z tej okazji w Ciechanowcu, na jeden dzień, wyłączono z ruchu kołowego ulicę Stadion. Przy siedzibie Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu zorganizowano różne atrakcje: dzieci rysowały wspólną pracę „Miasto przyjazne rowerom”, a rowerzyści wzięli udział w Turnieju Rowerowym „Rowerem po...nagrody”. Zawody odbyły się w kilku kategoriach wiekowych: przedszkole i zerówka oraz klasy I-VII Szkoły Podstawowej.

Tego dnia policjanci z Posterunku Policji w Ciechanowcu przeprowadzili akcję „Nie daj szansy złodziejowi – oznakuj swój rower”, w ramach której oznakowano 23 rowery. Oznakowanie polegało na spisaniu numeru fabrycznego oraz naniesieniu kodu identyfikującego właściciela roweru metodą tajnopisu. Właściciel oznakowanego pojazdu otrzymał od policjanta potwierdzenie znakowania wraz ze spisanymi wszystkimi cechami identyfikującymi rower. Drugi egzemplarz został w jednostce policji.

W ramach działania trwałego, ustawiono w centrum miasta dwa zestawy stojaków na rowery. Stojaki zapewnią możliwość przypięcia roweru w pobliżu miejsca, do którego chcemy dojechać. Dzięki temu zwiększy się bezpieczeństwo pozostawionych rowerów i zostanie zapewniony większy komfort tym mieszkańcom miasta, którzy poruszają się na rowerach.

Organizatorami Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu byli Urząd Miejski w Ciechanowcu, Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu, Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowcu oraz Posterunek Policji w Ciechanowcu.


          Więcej zdjęć...
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Zaproszenie na "Wianki na Nurcu"
Woda i ogień podczas tegorocznych Wianków na Nurcu Zapraszamy na "Wianki na Nurcu" - jedną z najstarszych imprez organizowanych w Ciechanowcu, która odbędzie się w sobotę 23 czerwca. W programie wiele atrakcji, w tym m.in. obóz historyczny... »»
 
Zaproszenie na zawody
Zawody „O Puchar Burmistrza Ciechanowca” w Wędkarstwie SpławikowymTegoroczne Spławikowe Zawody o Puchar Burmistrza Ciechanowca, które odbędą się w niedzielę 17 czerwca na zalewie w Ciechanowcu, rozegrane zostaną w dwóch kategoriach: seniorzy i juniorzy...  »»
 
Zaproszenie na wystawę "Ignacy Pieńkowski. Malarz z Podlasia"
Muzeum Rolnictwa im. Ks. K. Kluka Muzeum Rolnictwa im. Ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu zaprasza na otwarcie wystawy czasowej pn. "Ignacy Pieńkowski (1877-1948). Malarz z Podlasia"... »»
 
Nowe kwoty przychodów w KRUS
Logo KRUSKRUS informuje, że od 1 czerwca 2018 r. zmieniły się kwoty przychodów decydujące o zmniejszeniu lub zawieszeniu świadczeń emerytalno-rentowych. Kwoty miesięcznego przychodu... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników ubezpieczonych w KRUS
Logo KRUSKRUS w okresie wakacji letnich organizuje turnusy rehabilitacyjne dla dzieci. Wypoczynek dzieci łączony jest z rehabilitacją wad i chorób układu ruchu oraz układu oddechowego... »
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Bezpłatne zabiegi sterylizacji
Adopcja suczek z terenu Gminy Ciechanowiec Rusza projekt, w ramach którego w 2018 roku odbędą się bezpłatne zabiegi sterylizacji psów i kotów, których właścicielami są mieszkańcy Gminy Ciechanowiec. Ilość miejsc jest ograniczona... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl