Program
Rodzinny Dzień Dziecka, czyli Kraina Trolli w Ciechanowcu Drukuj
04.06.2018.
 
Najmłodsi mieszkańcy Ciechanowca mieli okazję do dobrej zabawy podczas festynu na Stadionie Miejskim gdzie odbył się Rodziny Dzień Dziecka. W tym roku dzieci wraz z rodzicami tańczyły w rytm piosenek z bajki "Trolle", a prowadzącą zabawę była sama Poppy.

Rodzinny Dzień Dziecka, czyli Kraina Trolli w Ciechanowcu

fot. COKiS / fot. D. Markowski


Głównym punktem programu były tańce animacyjne, zabawy i konkursy rodzinne. "To nie będzie zabawa tylko dla dzieci, której przyglądają się rodzice – zapewniamy, że wciągniemy do zabawy wszystkich uczestników, rodzice będą bawić się ze swoimi pociechami jak jeszcze nigdy! Mamy na to swoje sposoby." - zapewniła na początku imprezy animatorka Monika Oleńska-Abramowicz ze Studia Artystycznego Anima. "Przeniesiemy dzieci do świata radości, kolorów, tańca i uśmiechu – do Krainy Trolli. Trolle to wesołe, rozśpiewane i bajecznie kolorowe stworki. Żyją w równie barwnym lesie, cieszą się każdą chwilą i z wiarą w siebie, spełniają swoje marzenia. Pokazują, że szczęście to – przyjaźń. Szczególnym entuzjazmem wyróżnia się Poppy. Jej beztroska i radość udziela się wszystkim dookoła. Udzieli się także uczestnikom wydarzenia" – dodała. I to właśnie z bajkową Poppy, na ciechanowieckim stadionie, dzieci mogły przybić piątkę, przytulić się, pobawić czy zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Zarówno najmłodsi, jak i starsi uczestnicy Rodzinnego Dnia Dziecka brali udział w konkursie plastycznym tworząc kolorowy strój trolla oraz w zawodach sportów dziwnych: biegu na trójnartach, biegu w trójspodniach, balonowej gąsienicy, trollowych biegach, zabawie z tunelem animacyjnym, bitwie miękkimi piłeczkami między chłopakami i dziewczynami oraz przeciąganiem liny – chłopcy na dziewczyny, czyli Trolle na Bergenów (dla niewtajemniczonych Bergeni to wrogowie Trolli). Ponadto w programie była zabawa z chustą animacyjną, a w tym m.in.: trollowa eksplozja kolorów – dziesiątki latających piłeczek na chuście, trollowy mecz piłki nożnej na chuście, trollowe fryzury pod chustą, kolorowy parkiet – mistrza tańca oraz ucieczka przed Bergenami.

Dodatkowo w trakcie zabawy działały stanowiska animacyjne: malowanie twarzy, skręcanie baloników, pokaz wielkich baniek mydlanych oraz stanowisko plastyczne, na którym dzieci mogły przygotować trollowe prace plastyczne.

Do tradycji obchodów Rodzinnego Dnia Dziecko weszły już spławikowe zawody rodzinne organizowane przez ciechanowieckie Koło Wędkarskie nr 87 „Jazgarz”, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem mieszkańców. W tym roku udział wzięło 13 rodzin. Pierwsze miejsce zajęła rodzina Daszkowskich, drugie Maksymilian Jachimczuk z dziadkiem Jurkiem, a trzecie Dominik Łempicki.

Na płycie stadionu stanowisko miały również służby ratownicze i porządkowe. Strażacy i policjanci udostępnili dzieciom swoje pojazdy służbowe, a także symulator zderzenia. Duże zainteresowanie wzbudził również pokaz tresury psów policyjnych oraz znakowanie rowerów.

Jak zawsze długie kolejki dzieci ustawiały się przy „Krainie Zabawy”, aby skorzystać ze zjeżdżalni, skakańca i eurobungee. Siły nadwątlone udziałem w zabawie można było wzmocnić kiełbaskami z grilla i watą cukrową.

Organizatorami tegorocznej imprezy byli: Burmistrz Ciechanowca, Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu, Koło Wędkarskie nr 87 „Jazgarz” w Ciechanowcu, Parafia pw. Trójcy Przenajświętszej w Ciechanowcu, Ośrodek Pomocy Społecznej w Ciechanowcu i Posterunek Policji w Ciechanowcu. Projekt został dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Patronat ogólnopolski nad imprezą objęło Stowarzyszenie Parafiada im. św. Józefa Kalasancjusza.
 
 
          Więcej zdjęć...
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Zaproszenie na "Wianki na Nurcu"
Woda i ogień podczas tegorocznych Wianków na Nurcu Zapraszamy na "Wianki na Nurcu" - jedną z najstarszych imprez organizowanych w Ciechanowcu, która odbędzie się w sobotę 23 czerwca. W programie wiele atrakcji, w tym m.in. obóz historyczny... »»
 
Zaproszenie na zawody
Zawody „O Puchar Burmistrza Ciechanowca” w Wędkarstwie SpławikowymTegoroczne Spławikowe Zawody o Puchar Burmistrza Ciechanowca, które odbędą się w niedzielę 17 czerwca na zalewie w Ciechanowcu, rozegrane zostaną w dwóch kategoriach: seniorzy i juniorzy...  »»
 
Zaproszenie na wystawę "Ignacy Pieńkowski. Malarz z Podlasia"
Muzeum Rolnictwa im. Ks. K. Kluka Muzeum Rolnictwa im. Ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu zaprasza na otwarcie wystawy czasowej pn. "Ignacy Pieńkowski (1877-1948). Malarz z Podlasia"... »»
 
Nowe kwoty przychodów w KRUS
Logo KRUSKRUS informuje, że od 1 czerwca 2018 r. zmieniły się kwoty przychodów decydujące o zmniejszeniu lub zawieszeniu świadczeń emerytalno-rentowych. Kwoty miesięcznego przychodu... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników ubezpieczonych w KRUS
Logo KRUSKRUS w okresie wakacji letnich organizuje turnusy rehabilitacyjne dla dzieci. Wypoczynek dzieci łączony jest z rehabilitacją wad i chorób układu ruchu oraz układu oddechowego... »
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Bezpłatne zabiegi sterylizacji
Adopcja suczek z terenu Gminy Ciechanowiec Rusza projekt, w ramach którego w 2018 roku odbędą się bezpłatne zabiegi sterylizacji psów i kotów, których właścicielami są mieszkańcy Gminy Ciechanowiec. Ilość miejsc jest ograniczona... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl