Program
Rodzinny Dzień Dziecka, czyli Kraina Trolli w Ciechanowcu Drukuj
04.06.2018.
 
Najmłodsi mieszkańcy Ciechanowca mieli okazję do dobrej zabawy podczas festynu na Stadionie Miejskim gdzie odbył się Rodziny Dzień Dziecka. W tym roku dzieci wraz z rodzicami tańczyły w rytm piosenek z bajki "Trolle", a prowadzącą zabawę była sama Poppy.

Rodzinny Dzień Dziecka, czyli Kraina Trolli w Ciechanowcu

fot. COKiS / fot. D. Markowski


Głównym punktem programu były tańce animacyjne, zabawy i konkursy rodzinne. "To nie będzie zabawa tylko dla dzieci, której przyglądają się rodzice – zapewniamy, że wciągniemy do zabawy wszystkich uczestników, rodzice będą bawić się ze swoimi pociechami jak jeszcze nigdy! Mamy na to swoje sposoby." - zapewniła na początku imprezy animatorka Monika Oleńska-Abramowicz ze Studia Artystycznego Anima. "Przeniesiemy dzieci do świata radości, kolorów, tańca i uśmiechu – do Krainy Trolli. Trolle to wesołe, rozśpiewane i bajecznie kolorowe stworki. Żyją w równie barwnym lesie, cieszą się każdą chwilą i z wiarą w siebie, spełniają swoje marzenia. Pokazują, że szczęście to – przyjaźń. Szczególnym entuzjazmem wyróżnia się Poppy. Jej beztroska i radość udziela się wszystkim dookoła. Udzieli się także uczestnikom wydarzenia" – dodała. I to właśnie z bajkową Poppy, na ciechanowieckim stadionie, dzieci mogły przybić piątkę, przytulić się, pobawić czy zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Zarówno najmłodsi, jak i starsi uczestnicy Rodzinnego Dnia Dziecka brali udział w konkursie plastycznym tworząc kolorowy strój trolla oraz w zawodach sportów dziwnych: biegu na trójnartach, biegu w trójspodniach, balonowej gąsienicy, trollowych biegach, zabawie z tunelem animacyjnym, bitwie miękkimi piłeczkami między chłopakami i dziewczynami oraz przeciąganiem liny – chłopcy na dziewczyny, czyli Trolle na Bergenów (dla niewtajemniczonych Bergeni to wrogowie Trolli). Ponadto w programie była zabawa z chustą animacyjną, a w tym m.in.: trollowa eksplozja kolorów – dziesiątki latających piłeczek na chuście, trollowy mecz piłki nożnej na chuście, trollowe fryzury pod chustą, kolorowy parkiet – mistrza tańca oraz ucieczka przed Bergenami.

Dodatkowo w trakcie zabawy działały stanowiska animacyjne: malowanie twarzy, skręcanie baloników, pokaz wielkich baniek mydlanych oraz stanowisko plastyczne, na którym dzieci mogły przygotować trollowe prace plastyczne.

Do tradycji obchodów Rodzinnego Dnia Dziecko weszły już spławikowe zawody rodzinne organizowane przez ciechanowieckie Koło Wędkarskie nr 87 „Jazgarz”, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem mieszkańców. W tym roku udział wzięło 13 rodzin. Pierwsze miejsce zajęła rodzina Daszkowskich, drugie Maksymilian Jachimczuk z dziadkiem Jurkiem, a trzecie Dominik Łempicki.

Na płycie stadionu stanowisko miały również służby ratownicze i porządkowe. Strażacy i policjanci udostępnili dzieciom swoje pojazdy służbowe, a także symulator zderzenia. Duże zainteresowanie wzbudził również pokaz tresury psów policyjnych oraz znakowanie rowerów.

Jak zawsze długie kolejki dzieci ustawiały się przy „Krainie Zabawy”, aby skorzystać ze zjeżdżalni, skakańca i eurobungee. Siły nadwątlone udziałem w zabawie można było wzmocnić kiełbaskami z grilla i watą cukrową.

Organizatorami tegorocznej imprezy byli: Burmistrz Ciechanowca, Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu, Koło Wędkarskie nr 87 „Jazgarz” w Ciechanowcu, Parafia pw. Trójcy Przenajświętszej w Ciechanowcu, Ośrodek Pomocy Społecznej w Ciechanowcu i Posterunek Policji w Ciechanowcu. Projekt został dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Patronat ogólnopolski nad imprezą objęło Stowarzyszenie Parafiada im. św. Józefa Kalasancjusza.
 
 
          Więcej zdjęć...
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

COKiS zaprasza na mecze "strona na stronę" i regaty kajakowe
Ferie w COKiS
Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na Stadion Miejski i zalew na Nurcu na mecze piłki nożnej "strona na stronę" i regaty kajakowe o Puchar Burmistrza... »»
 
Dofinansowanie miniprojektów
Wnioski o dofinansowanie miniprojektówOrganizacje pozarządowe i grupy nieformalne mogą składać do 20 sierpnia 2018 r. wnioski o dofinansowanie miniprojektów realizowanych na terenie województwa podlaskiego. Środki pochodzą z budżetu... »»
 
Wypożyczalnia sprzętu wodnego i rowerów miejskich
Wypożyczalnia sprzętu wodnego i rowerów miejskic
COKiS zaprasza nad ciechanowiecki zalew do wypożyczalni sprzętu wodnego i rowerów miejskich. Wypożyczalnia mieści się w budynku obok Stadionu Miejskiego... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
500 kajaków - największy spływ kajakowy na Podlasiu
500 kajaków – największy spływ kajakowy na Podlasiu
4 sierpnia na rzece Bug odbędzie się VI edycja spływu kajakowego „500 kajaków”. Spływ rozpocznie się w Drohiczynie. Każdy kto chce wziąć udział w tym największym spływie... »»
 
Mistrzostwa Świata w Koszeniu Bagiennych Łąk dla Przyrody
Mistrzostwa Świata w Koszeniu Bagiennych Łąk dla Przyrody
8 września 2018 r. w Biebrzańskim Parku Narodowym odbędą się XVII Mistrzostwa Świata w Koszeniu Bagiennych Łąk dla Przyrody „Biebrzańskie Sianokosy”... »»
 
Nowe przepisy dotyczące zgłaszania imprez turystycznych
logo NGO
Od 1 lipca obowiązują nowe przepisy dotyczące zgłaszania imprez turystycznych. Ustawa zobowiązuje do uzyskania wpisu do rejestru organizatorów turystyki... »»
 
Wernisaż linorytów Marka Turkota
Wernisaż linorytów Marka Turkota
COKiS zaprasza na wystawę linorytów Marka Turkota. Wernisaż pt. „Moja wspaniała przygoda” odbędzie się 24 lipca 2018 roku o godz. 18.00 w budynku Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu, ul. Mostowa 6... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl