Narodowe Czytanie "Przedwiośnia" w Ciechanowcu Drukuj
12.09.2018.

Po raz siódmy Ciechanowiec wziął udział w Narodowym Czytaniu. W tym roku „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego czytano w 2955 miejscach na całym świecie.
 
Narodowe Czytanie

fot. COKiS


W Tegoroczna akcja „Narodowego Czytania” pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej była wyjątkowa, gdyż odbywała się w roku obchodów stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Wybraną lekturą było napisane w 1924 roku, sześć lat po odzyskaniu przez Polskę niepodległości „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego.

Pisarz, któremu problemy polityczno-społeczne nie były obojętne, uważał, że wiele spraw związanych z młodą polską państwowością wymagało dyskusji i refleksji, że zbyt wiele decyzji podjęto w sposób nieprzemyślany. W swoim dziele nie dał gotowych recept na bolączki, ale postawił ważkie pytania, na które czytelnicy sami muszą odpowiedzieć. Prezydent Andrzej Duda otwierając Narodowe Czytanie, powiedział o Żeromskim, że nazywano go „sumieniem polskiej literatury”.

Przed wejściem do Urzędu Miejskiego w Ciechanowcu uczniowie, nauczyciele, pracownicy lokalnych instytucji oraz mieszkańcy czytali przez kilka godzin fragmenty „Przedwiośnia”. Organizatorem wydarzenia była Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowcu.


          Więcej zdjęć...
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl