Punkt rekrutacyjny Wojsk Obrony Terytorianlnej w Wysokiem Mazowieckiem Drukuj
05.10.2018.

14 batalion lekkiej piechoty (14blp) wraz z WKU Bielsk Podlaski zaprasza wszystkich zainteresowanych służbą w Wojskach Obrony Terytorianlnej do nowo otwartego punktu rekrutacyjnego w Urzędzie Miasta Wysokie Mazowieckie.  

Otwarcie punktu rekrutacyjnego w Wysokiem Mazowieckiem

fot. 1 Podlaska Brygada Obrony Terytorialnej


Od 4 października zainteresowani Terytorialną Służbą Wojskową mogą składać wnioski o powołanie w punkcie rekrutacyjnym, który dzięki uprzejmości władz miasta mieści się w Urzędzie Miasta Wysokie Mazowieckie przy ul. Ludowej 15 (pokój nr 22, II piętro).
 
Punkt jest czynny w każdy czwartek w godz. 7.30 - 15.30 (za wyjątkiem świąt).
 
Większość ochotników na co dzień pracuje lub uczy się, dlatego punkt - w pobliżu miejsca zamieszkania - jest ukłonem w ich stronę. Kandydaci będą mogli uzyskać informacje o zasadach pełnienia służby z pierwszej ręki - od żołnierzy OT z regionu. Na miejscu ochotnicy będą mogli też wypełnić wniosek o powołanie do Terytorialnej Służby Wojskowej. Dzięki temu rozwiązaniu mieszkańcy powiatu wysokomazowieckiego będą mieli ułatwiony proces rekrutacji. Natomiast żołnierze OT będą mogli załatwić wybrane sprawy administracyjne związane z pełnioną służbą.

Z  myślą o Terytorialsach z powiatów wysokomazowieckiego, siemiatyckiego i bielskiego od 1 października w siedzibie WKU Bielsk Podlaski funkcjonuje dowództwo 14 blp. Jest to kolejne ułatwienie przygotowane z myślą o żołnierzach OT i nowych ochotnikach.

Szkolenia kandydatów do Terytorialnej Służby Wojskowej w 1PBOT, w tym 14blp,  rozpoczynają się 5 października i 24 listopada. Z uwagi na kilkuetapowy proces rekrutacji ochotnicy już teraz powinni zgłaszać się do Wojskowych Komend Uzupełnień w swojej okolicy. Zasady rekrutacji opisane są także na stronie: www.terytorialsi.mil.pl. 

14 batalion lekkiej piechoty pierwsze szkolenie ochotników rozpoczął w sierpniu 2017 r. W stały rejon odpowiedzialności 14 blp wchodzą powiaty: bielski, hajnowski, siemiatycki oraz wysokomazowiecki. Oznacza to, że ten pododdział operuje w rejonie odpowiedzialności, który stanowi prawie 30% województwa podlaskiego. W październiku pierwsza z kompanii lekkiej piechoty 14 blp rozpoczyna okres szkolenia specjalistycznego, który przygotuje żołnierzy do pełnienia funkcji w ramach pododdziału (m.in. ratownika pola walki, sapera, strzelca wyborowego czy radiotelefonisty).

Obecnie w WOT służbę pełni 13,4 tys. żołnierzy, w tym 11,1 tys. ochotników oraz 2,3 tys. żołnierzy zawodowych. Plany powołań do służby zakładają, że do końca 2018 roku w strukturach WOT może służyć do 20 tys. żołnierzy, w tym nie więcej niż 17 tys. żołnierzy pełniących terytorialną służbę wojskową. Tzw. „mapa drogowa” budowy formacji zakłada napływ ochotników  na poziomie około 10 tys. rocznie, oznacza to, że na koniec roku 2019 w WOT służyć będzie do 30 tys. żołnierzy.

Film promocyjny (You Tube)
 
                             

por. Łukasz WILCZEWSKI
Oficer Prasowy
1 Podlaska Brygada Obrony Terytorialnej
im. gen. bryg. Władysława Liniarskiego ps. „Mścisław” 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Zaproszenie na konkurs plastyczny "Jest takie miejsce u zbiegu dróg..."
COKiS logo
22 października upływa termin złożenia prac w konkursie plastycznym "Jest takie miejsce u zbiegu dróg...", adresowanym do dzieci, młodzieży i dorosłych z gminy Ciechanowiec... »»
 
Ogłoszenie o konsultacjach
Ogłoszenie edycji 2018 Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
Burmistrz Ciechanowca ogłasza konsultacje projektu „Programu współpracy w 2019 roku Gminy Ciechanowiec z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w ustawie... »»
 
Poszukiwani wolontariusze
Poszukiwani wolontariusze
Psiaki z przytuliska w Ciechanowcu, będące pod opieką Podlaskiej Fundacji Empatia, proszą o pomoc. Poszukiwani są wolontariusze do opieki nad psami, m.in. karmienia,  wyprowadzania na spacery... »»
 
Komunikat o zwalczaniu szrotówka kasztanowcowiaczka
KasztanCelem ograniczenia populacji szrotówka w okresie jesieni jedyną możliwą formą zwalczania jest systematyczne zgrabianie i zbieranie opadłych liści kasztanowców... »»
 
Nagroda Honorowa "Świadek Historii"
Logo IPN
Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku zaprasza do zgłaszania kandydatur do X edycji Nagrody Honorowej „Świadek Historii”. Nagroda jest przyznawana osobom fizycznym oraz instytucjom... »»
 
Nowy portal z ogłoszeniami rolnymi Agro-Market24
Portal z ogłoszeniami rolnymi Agro-Market24
Ruszył Agro-Market24 - nowoczesny portal z ogłoszeniami rolnymi, na którym możesz bezpłatnie dodawać ogłoszenia rolnicze,  łatwo i szybko znaleźć odbiorcę... »»
 
Wymiar składek w IV kwartale 2018 r.
Logo KRUSKRUS Oddział Regionalny w Białymstoku informuje, że w IV kwartale 2018 roku wysokość składki na ubezpieczenie wypadkowe, chorobowe i macierzyńskie nadal stanowić będzie kwotę 42,00 zł... »»
 
KRUS informuje o zmianie wysokości renty socjalnej
Logo KRUSKRUS informuje, że weszła w życie ustawa o zmianie ustawy o rencie socjalnej (Dz. U. z 2018 r. poz. 933), na podstawie której ustalono nową wysokość renty socjalnej.... »
 
Więcej z informatora

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl