Od 1 kwietnia ruszył program Ministerstwa Cyfryzacji „Zdalna szkoła“. Projekt umożliwił samorządom zakup komputerów i tabletów do szkół bez wkładu własnego. Gmina Ciechanowiec na to zadanie otrzymała 59 976 złotych dofinansowania.

Dzięki wsparciu, do szkół w gminie trafiło 21 laptopów z oprogramowaniem biurowym Microsoft Office 2019 dla Edukacji oraz programem antywirusowym. Dodatkowo każdy laptop wyposażony jest w myszkę bezprzewodową oraz torbę.

 

Dzisiaj (22.04.) dyrektorzy szkół podstawowych z gminy Ciechanowiec odebrali laptopy, które jak najszybciej przekazane zostaną do najbardziej potrzebujących uczniów, nie mających możliwości odbywania zdalnego kształcenia.

Projekt jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze kraju stanu epidemii, spowodowanym zakażeniem COVID-19. Po zakończeniu epidemii sprzęt wróci do szkół i pozostanie na wyposażeniu danej placówki oświatowej.

Koordynatorem projektu ze strony Urzędu Miejskiego w Ciechanowcu jest informatyk Michał Chojnowski. Działanie jest finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

 

042

 

046

047

 

fot. Urząd Miejski w Ciechanowcu