22 czerwca 2020 roku rozpoczął się kolejny etap kampanii „Zostań Żołnierzem RP”.

Do końca wakacji w mobilnych punktach rekrutacyjnych na terenie całego kraju z osobami zainteresowanymi służbą w Wojsku Polskim, nauką w liceach wojskowych i wojskowych uczelniach wyższych rozmawiać będą przedstawiciele Wojskowych Komend Uzupełnień, żołnierze jednostek liniowych i podchorążowie.

2 lipca premier Mateusz Morawiecki złożył wizytę w powiecie wysokomazowieckim.

Podczas spotkania w Wysokiem Mazowieckiem szef rządu wręczył przedstawicielom władz powiatowych i gminnych czeki z dofinansowaniem z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, którego inicjatorem jest prezydent Andrzej Duda.

Za nami kolejne wydarzenia w ramach inicjatywy „Ciechanowiec dla Jana Pawła II”, realizowanej przez Stowarzyszenie Harmonia przy wsparciu fundacji Okno na Wschód, w ramach programu ,,Podlaskie Lokalnie”.

Pierwszym był konkurs „Kremówki papieskie”, a drugim Turniej Piłki Nożnej Ministrantów dekanatu ciechanowieckiego.

W pierwszy weekend wakacji w Ciechanowcu rozpoczęły się obchody Nocy Świętojańskiej. Ze względu na sytuację epidemiologiczną wydarzenie to miało zupełnie inną formę niż w latach poprzednich.

W piątkowy wieczór (26.06), w sali widowiskowej Miejskiej Biblioteki Publicznej odbył się koncert „Echa Nocy Świętojańskiej’’. Na ciechanowieckiej scenie wystąpili lokalni artyści: Sylwia Puchalska, Marlena Pietraniuk i Zbigniew Derewońko.

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu został liderem w Województwie Podlaskim w pozyskiwaniu środków finansowych na bezpłatne wyjazdy zagraniczne dla młodzieży na lata 2020-2022.

Żadna inna szkoła z terenu Województwa Podlaskiego nie uzyskała w sumie tak wysokiego dofinansowania ze wszystkich możliwych programów unijnych i krajowych na bezpłatne wyjazdy zagraniczne - staże zawodowe oraz kształcenie kompetencji kluczowych i językowych dla młodzieży.