Początki tworzenia Szkoły Podstawowej w Łempicach sięgają okresu II wojny światowej (ok.1943 r.) kiedy to było prowadzone tajne nauczanie. Po zakończeniu wojny nauka nadal odbywała się w prywatnych domach. W 1949 roku rozpoczęto budowę szkoły, którą ukończono w 1950 roku. Była to szkoła siedmioklasowa.

W latach siedemdziesiątych w ramach rozbudowy powstał budynek murowany. Dobudowano wtedy dwie sale lekcyjne. W latach osiemdziesiątych zrodziła się kolejna inicjatywa rozbudowy szkoły, w ramach której dobudowano tzw. “nową szkołę” obejmującą aulę, kuchnię z zapleczem, szatnię, pięć sal lekcyjnych na piętrze, pokój nauczycielski, łazienki oraz część mieszkalną. Otwarcie odbyło się w październiku 1990 roku.

Do szkoły uczęszczają uczniowie z czterech miejscowości: Łempice, Kobusy, Radziszewo-Sieńczuch i Czaje-Wólka. Uczniowie, zwłaszcza dojeżdżający, korzystają z zajęć świetlicowych, w szkole funkcjonuje też biblioteka i pracownia komputerowa.

W szkole prowadzona jest nauka języka angielskiego od zerówki do klasy VI, informatyki od klasy II do klasy VI. Dla uczniów z trudnościami szkolnymi nauczyciele prowadzą zajęcia dodatkowe oraz funkcjonują cztery grupy zajęć dydaktyczno-wyrównawczych.

W szkole działają: Samorząd Uczniowski, PCK, SKO, Koło Informatyczne, Koło Miłośników Przyrody.

 

Konkursy, w których uczestniczą dzieci:

  • matematyczne: Kangur
  • plastyczne: “Na gwiazdę kolędniczą”, “Palm Wielkanocnych”, “Ekologiczny”, “Eucharystia sercem Kościoła”
  • przyrodnicze: “Czyste Podlasie”, “Pomóżmy ptakom i zwierzętom przetrwać zimę”
  • oszczędzania: „Dziś oszczędzam w SKO - jutro w Banku Spółdzielczym”
  • „Bezpieczna szkoła”, „Bezpieczne dzieci na polskich drogach”

 

Szkoła współpracuje z Bankiem Spółdzielczym w Ciechanowcu, Policją, OSP, Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną, Kołem Łowieckim „Rogacz”, Nadleśnictwem „Rudka”, Ośrodkiem Pomocy Społecznej, Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Wysokiem Mazowieckiem, Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu i parafiami w Winnej-Poświętnej i Czajach.

 

Szkoła Podstawowa w Łempicach
Łempice 13a
18-230 Ciechanowiec
tel. 86 277 66 05
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.lempice.edupage.org

 

 

 

pasek