Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowcu oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku zapraszają na spotkanie z Grażyną Palczak, autorką tomików poetyckich i wierszowanych bajek dla dzieci.

Grażyna Palczak to absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, politolog. Była rzecznikiem prasowym Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Autorka tomików poetyckich „Definicje inaczej” oraz „Na półkach serca”.

XVIII Sesja Rady Miejskiej w Ciechanowcu odbędzie się w dniu 27 lutego 2020 r. Początek obrad o godz. 9.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Ciechanowcu ul. Mickiewicza 1.

Przewodniczący Rady Miejskiej Marek Karolewski zaprasza mieszkańców miasta i gminy Ciechanowiec do uczestnictwa w obradach XVIII Sesji Rady Miejskiej.

Muzeum Rolnictwa im. Ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu, Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem oraz Parafia p.w. Trójcy Przenajświętszej w Ciechanowcu ogłaszają XXIII Konkurs na Wykonanie Palmy Wielkanocnej. Patronat nad konkursem objął Ordynariusz Diecezji Drohiczyńskiej, J.E. ks. Biskup Piotr Sawczuk.

Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkich, niezależnie od wieku. Przy ocenie palm będą brane pod uwagę indywidualne pomysły twórców oraz estetyka wykonania.

Rozpoczęła się rekrutacja dzieci do Przedszkola w Ciechanowcu.

Wniosek o przyjęcie dziecka wraz z załącznikami jest dostępny na stronie internetowej Przedszkola www.przedszkole.ciechanowiec.pl (w zakładce Rekrutacja) oraz u dyrektora przedszkola (sekretariat Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika ul. 11 Listopada). Wypełnione dokumenty można złożyć u dyrektora lub nauczycieli przedszkola do 16 marca 2020 r.

Miłośników fotografii i historii najnowszej Polski, zapraszamy do konkursu organizowanego przez Zarząd Województwa Podlaskiego na najlepszą fotorelację „1940-2020. 80. Rocznica mordu katyńskiego”.

Konkurs jest adresowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz innych placówek oświatowych województwa podlaskiego i ma charakter grupowy.