Resort zdrowia wdrożył ścisły nadzór nad osobami objętymi kwarantanną domową. Umundurowani policjanci w ramach patroli sprawdzają, czy osoby te znajdują się w miejscu kwarantanny oraz, czy nie potrzebują pomocy.

W większości przypadków, osoby poddane domowej izolacji stosują się do postanowień decyzji, jednak zdarzają się przypadki bardzo nieodpowiedzialnego zachowania mieszkańców, którzy opuszczają miejsce swojej kwarantanny, nie zważając na zalecenia służb oraz na zdrowie i życie innych osób.

 

Wobec osób, które nie stosują się do postanowień decyzji o kwarantannie, zostaną wyciągnięte surowe konsekwencje. Przepisy przewidują możliwość nałożenia kary finansowej w wysokości nawet 30 tys. zł.

 

Łamanie zasad kwarantanny domowej przez osoby, które wróciły z zagranicy można zgłaszać do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologiczna w Wysokiem Mazowieckiem:

  • poniedziałek - piątek w godz. 7.30-15.00 tel. 86 275 25 85
  • po godzinach urzędowania tel. 694 828 110
  • lub na numer alarmowy 112

 

Sprawy dotyczące przypadków łamania obowiązku kwarantanny oraz wiele innych zagadnień związanych z epidemią, można zaleźć na portalu rządowym www.gov.pl w zakładce Najczęściej zadawane pytania

 

 

 

033