Po raz pierwszy zostały rozegrane Szachowe Mistrzostwa Gminy Ciechanowiec

WCiechanowcu, 29 września odbyły się pierwsze Mistrzostwa Gminy w Szachach, zorganizowane przez Klub Szachowy Skoczek Ciechanowiec. Turniej rozegrano w siedzibie Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu.

Zawody odbyły się pod patronatem Burmistrza Ciechanowca i zgromadziły mieszkańców gminy w różnym wieku, prezentujących zróżnicowany poziom umiejętności szachowych.

Tytuł Mistrza Gminy Ciechanowiec w Szachach zdobył Damian Karol Wincenciak, drugie miejsce zajął Maciej Murawski, a trzecie 12-letni Tomek Grucel. Na kolejnych miejscach uplasowali się 13-letni Krzysztof Wojtkowski i Krzysztof Murawski. W klasyfikacji kobiet triumfowała Kinga Akonom, wyprzedzając Weronikę Akonom i 13-letnią Elenę Lasiuk.

Turniej obejmował też kategorie juniorskie. W grupie do lat 10 zwyciężyła Alicja Tabaka. W kategorii do lat 13 najlepszy okazał się Tomasz Grucel, przed Krzysztofem Wojtkowskim i Pawłem Tabaką. Wśród juniorów do lat 16 pierwsze miejsce zajął Piotr Lizio, a drugie Weronika Akonom. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał sędzia klasy II Andrzej Choiński z Klubu Szachowego Skoczek Ciechanowiec.